likopen grafika

Kolor czerwony jest kolorem podstawowym i należy do barw ciepłych. Czerwony kolor niewątpliwie przykuwa uwagę. W starożytności był kolorem życia, zdrowia i zwycięstwa. Wzmaga aktywność fizyczną, inspiruje, wprowadza w dobry nastrój. Pobudza akcję serca, krążenie krwi, wzmacnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość. Kolor warzyw i niektórych owoców, które spożywamy określają w dużej mierze ich właściwości, np. kolory fioletowe to bogactwo antocyjanów, kolory zielone to źródło chlorofilu, żółte karotenoidów a czerwone to źródło likopenu, i lub karotenoidów czy też kapsaicyny. Oczywiście należy również wspomnieć o czym wszyscy wiemy, że zawierają one witaminy.

Leczniczy barwnik - pokrótce

Likopen to czerwono-pomarańczowy barwnik pochodzenia roślinnego, który ma wiele właściwości prozdrowotnych dla naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu nasze serce jest chronione. Likopen również zmniejsza stany zapalne, jest przeciwutleniaczem.  

Z chemicznego punktu widzenia 

Likopen, E160d – organiczny związek chemiczny z grupy karotenów, węglowodór nienasycony o budowie podobnej do kauczuku naturalnego. Należy do rodziny naturalnych pigmentów występujących u roślin i zwierząt. 

Zdrowotny punkt widzenia 

Ten zdrowy i naturalny barwnik jak wspomniałam jest przeciwutleniaczem, który wymiata wolne rodniki uszkadzające białka i kwasy nukleinowe. Opóźnia procesy starzenia organizmu czy też przeciwdziała chorobom nowotworowym. Niestety zjedzenie pomidora czy papryki nie jest wystarczające w dostarczeniu potrzebnej dla ochrony naszego zdrowia dawki likopenu. 

Moc czerwieni

Likopen zwiększa efektywność działania beta karotenu i witaminy C. Likopen przeciwdziała utlenianiu lipidów, chroni przed rozwojem chorób serca oraz  zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów.  Daje on nam również ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, wpływa również na wygląd naszej skóry. Likopen jest karotenoidem pobudzającym syntezę prokolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry oraz jej jędrność.

By dostrzegać kolory i kształty
Nasze oczy potrzebują również wielu składników dietetycznych należą do nich m.in. likopen. 

Likopen i chroni je przed zwyrodnieniem,w szczególności zwyrodnienia plamki żółtej, które może doprowadzić nawet do utraty wzroku. W połączeniu z witaminą A odgrywa kluczową rolę w odbieraniu bodźców wzrokowych. 

Na zmniejszenie tu i ówdzie

W diecie odchudzającej czy też utrzymaniu prawidłowej wagi niezwykle ważne są antyutleniacze, które m. in. wpływają na proces oczyszczania organizmu. Usuwanie szkodliwych związków z organizmu, wpływa na redukcję masy ciała poprawiając również nasze samopoczucie. 

Jeden likopen dla obu płci - przeciw łysieniu i dla stabilizacji hormonalnej
Likopen pomocny jest również w okresie okołomenopauzalnym, gdyż zapobiega cukrzycy i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów żylnych. Dieta bogata w produkty zawierające likopen sprzyja zmniejszaniu ryzyka wystąpienia osteoporozy. Związek ten wpływa korzystnie na gęstość mineralną kości, dzięki czemu możemy liczyć na uchronienie się przed nadmierną utratą tkanki kostnej.

Stabilizacja hormonalna

Likopen obniżania aktywność testosteronu. Wpływa on bowiem na metabolizm owego hormonu poprzez redukcję jego szkodliwej przemiany w hormon DHT. Dihydrotestosteron (DHT) to jeden z męskich hormonów płciowych, choć występuje także u kobiet. Najczęściej mówi się o nim w kontekście relacji DHT a łysienie androgenowe. Wypadanie włosów u mężczyzn jest bowiem najczęstszym wskazaniem do badania poziomu dihydrotestosteronu (poprzez oznaczenie we krwi). Stężenie hormonu jest wówczas podwyższone. Z kolei za wysoki DHT u kobiet bywa przyczyną m.in. hirsutyzmu.

Zdrowa prostata

Z przeprowadzonych badań wykazano, że likopen zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Jako silny antyoksydant  ułatwia usuwanie toksyn odpowiedzialnych za uszkodzenie DNA. 

Barwna i odporna skóra 
Okazuje się, że skóra osób jedzących regularnie produkty zawierające likopen jest mniej czerwona i mniej podatna na uszkodzenia przez promieniowanie ultrafioletowe. Zmniejsza on bowiem aż o 40% ilość enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien kolagenowych. Możliwe staje się więc ograniczenie ryzyka rozwoju nowotworów skóry i zahamowanie procesu fotostarzenia się skóry.
Pij likopen
Dostarczenie wielu składników w diecie jest niewystarczające zwłaszcza wtedy kiedy borykamy się z problemami zdrowotnymi bez względu na wiek. 

LycopenPRO jest doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia i profilaktyki antynowotworowej. LycopenPRO pomaga zachować równowagę wolnych rodników w organizmie. Posiada gwarantowane 30 mg naturalnego Likopenu w 250 ml napoju, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób dostarcza organizmowi jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów.
Likopen zawarty w LycopenPRO przechodzi proces izomeryzacji, dzięki czemu wchłania się 100% przez ludzki organizm.
Wyprodukowany w całości z naturalnych składników, nie zawiera dodatku cukru, konserwantów lub sztucznych barwników.