Bajka o kózceKarolina Kamińska - Bajka kózce co fikała i nóżkę złamała. Grafika komputerowa City - Mariusz Kowalski

Bajka kózce co fikała i nóżkę złamała.

W małej chatce na przedmieściach żyła kózka, co skakała, rano i wieczorem i przed szkołą i po szkole, taka to była nadpobudliwa kózka co wypadła niegdyś z wózka. Martwiła się rodzina, że kózka tak wywija. Bo na dzień cały znikała i porządnie nie jadała, zamiast obiadowego dania wolała fikania, trochę skubła, trawy, marchwi i owoca.

Kózka fikała i fikała, aż któregoś dnia nóżkę złamała, bo kości słabe miała.

Zawezwano więc koziego doktora, co uleczy nawet potwora. Doktor nóżkę zagipsował i odpowiednią dietę kazał zastosować.

Tak powiada
- Gdybyś o swe kości dietą zadbała, to by odporne były na skutki fikania, - złamania.
Miła kózko od dziś w twojej diecie będzie mięsko, jajka i brokuły, soczewica oraz sery kozie i jogurty i kapusta od niej, nie będzie głowa pusta. A na deser pij kakao co magnezu ma niemało. Bo twa dieta tak uboga, że po prostu bierze trwoga, jak tak dalej będziesz marnie jadła to za lat kilka fikania, skakania i biegania szans będzie marna. Twoje kości pozbawione źródło białka, wapnia, K2 i D3 i magnezu są słabiutkie, kruche bardzo.

Mam dla ciebie środek taki, że wnet wzmocni kości twoje i pozwoli by niedługo, bez obawy o urazy, będziesz fikać, skakać. 

Środek nazwę ma nie byle jaką, to BenStark
ma on w swym składzie wapń i K2 co prowadzi go do kości dla ich zdrowia i radości, ma też witaminę D3 co wzmocni kości twoje. Ma też magnez co pozwoli na mineralizację kości i działa też na układ nerwowy, by nikt nie był rozdrażniony.
Potrzebna i C witaminka by wapnia się wchłaniała odrobinka.
Ma też w swoim składzie mangan bor i miedź i molibden te pierwiastki są niezbędne dla gęstości i elastyczności kości ich niedobór sprawia, że marnieją nam kości, one działanie wapnia wzmacniają lub też witamin innych działanie wspierają.

Kózka rady stosowała i za trzy tygodnie już bez gipsu fikała.

Zapamiętaj czytelniku drogi, by twe kości zdrowe były jadaj zdrowo, różnorodnie, łykaj BenStark dla ich siły. Możesz biegać do starości, bez obawy o ich do złamań skłonności.

Tu wkrótce
znajdziesz filmową wersję
Bajki o kózce, co nóżkę złamała.
Napisz komentarz. Subskrybuj mój kanał. 

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje