biuletyn intymn

Delikatność z problemami
Zakażenia intymne to problem wielu kobie. Problem dotyka zarówno dziewczęta jak i dorosłe kobiety.  Są nieprzyjemne, dokuczliwe i bolesne.  Przyczyny infekcji czy zakażeń bakteryjnych są różne. Wpływ ma nie tylko stan naszego zdrowia, dieta ale także higiena. Wiele infekcji spowodowana jest niewłaściwą bielizną, zbyt obcisłymi spodniami. Infekcje wywołują środki piorące, czy mydła a także niektóre środki higieny osobistej jak wkładki, podpaski. Wpływ na infekcje ma antybiotykoterapia oraz  siedząca praca, stres, korzystanie z toalet w miejscach publicznych. Latem te objawy bardziej się nasilają na wzrost zakażeń wpływa wysoka temperatura jak również podróże, korzystanie z publicznych toalet, długie siedzenie.
Intymne konsekwencje
Tendencja do zakażeń intymnych również spowodowana jest niektórymi chorobami m.in cukrzyca, zmiany hormonalne. Oczywiście wpływ na rozwój zakażeń ma dieta bogata w cukier, która sprzyja rozwojowi kandydozy i drożdżycy a także nadwaga i otyłość. 
Prosty sposób na skomplikowane dolegliwości
Jak sobie poradzić szybko i naturalnie z infekcjami i zmniejszać tendencję do ich powstawania? To nic trudnego. Wymaga od nas trochę wysiłku i samodyscypliny. Zamiast się wstydzić lepiej działać.  Oczywiście w przypadku jakichkolwiek niepokojących zmian skonsultować się należy u lekarza ginekologa. Nie bagatelizujmy problemu.
Znany, ale mało lubiany 
Olej lniany jest jednym z najbardziej popularnych olejów. Znany był już w starożytnym Egipcie. W Małopolsce tradycyjnie był stosowany jako podstawowy tłuszcz spożywczy w okresach postnych i na Wigilię. Oprócz celów spożywczych,  używany jest także do celów artystycznych – do zabezpieczania powierzchni malowideł i polichromowanych rzeźb, jako spoiwo i medium w malarstwie jak również stosuje się go w kosmetyce. Współcześnie zdobył on popularność dzięki niemieckiej biochemik Johanna Budwig, która stworzyła dietę znaną pod nazwą „dieta budwigowa”, wspomagającą leczenie nowotworów, a także chorób serca i cukrzycy. W tej diecie istotnym elementem jest olej lniany wysokolinolenowy i zawarty w nim kwas tłuszczowy omega-3.
Olej na problemy intymne 
Olej lniany zaleca się stosować kobietom, które cierpią z powodu zapalenia przydatków, upławów, podczas infekcji. Olej lniany ma działanie ochronne dla naszego układu pokarmowego. Działa żółciopędnie i rozwalniająco. Wpływa korzystnie na funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego poprzez działanie przeciw kamicze. 
Piękne włosy i paznokcie
Olej lniany działa pobudzająco na wzrost włosów i paznokci. Zastosowany zewnętrznie poprawia stan skóry trądzikowej, przyspiesza gojenie ran i jest pomocny w leczeniu odparzeń oraz odmrożeń i odleżyn.
Jest olej i olej
Na rynku spożywczym jest wiele producentów olej lnianego. Jednak nie wszystkie oleje spożywcze lniane są wartościowe. To, że pojawia się informacja, że olej jest tłoczony na zimno nie zawsze warunkuje jego jakość. Olej lniany powszechnie dostępny w sprzedaży pochodzi z niskolinolenowych odmian lnu i zawiera śladowe ilości tłuszczów omega-3 (zwykle do 5%). W Polsce występują tylko 4 odmiany lnu oleistego: Opal, Szafir, Jolanta i Golda.  Nie tylko odpowiednia odmiana, proces suszenia ziaren mają tutaj znaczenie. Istotny jest rodzaj użytej wytłaczarki, jak również dobór obrotów do średnicy otworu, przez który wydostają się wytłoki, oraz temperatury rozgrzania maszyny tłoczącej przy doborze tych parametrów.
Wada nietrwałość, zaleta bogactwo
Niestety olej lniany szybko się utlenia stąd wielu producentów dodaje do oleju witaminę E syntetyczną bądź naturalną, aby przeciwdziałać zbyt szybkiemu utlenieniu kwasów nienasyconych. NIestety wartość dnak jego wartość biologiczna, aktywność chemiczna a w konsekwencji zdrowotna jest zdecydowanie mniejsza. 
To jaki powinien być olej? 
Olej lniany powinien być wysokolinolenowy, tzn. zawierać przynajmniej 60 % Omega 3, powinien być tłoczony na zimno oraz być nieoczyszczony, bezwzględnie świeży, bez dodatków powinien być tłoczony  z najlepszych nasion odmiany Szafir.\

Co oznacza 10- stopniowy?
Oleje 10-stopniowe należą do najwyższej kategorii jakościowej produktów zwanej olejami dziewiczymi. Olej po wytłoczeniu jest taki sam jak w nasionku siemienia lnianego. Są tłoczone w niskiej temperaturze bez dodawania innych substancji. O takim oleju lnianym mówi się, że jest dziewiczy, zimnotłoczony, nieoczyszczony i  biologicznie aktywny. Dzięki takiej technologii olej zawiera ok. 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3. 

Dobrze jest mieć miedź i srebro
Nano srebro koloidalne z nanomiedzią to skuteczny szybki sposób na pozbycie się patogenów w okolicach intymnych. Użycie zewnętrzne wymaga trochę gimnastyki,  ale to bezpieczny i naturalny sposób na pozbycie się infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Srebro ma działanie przeciwbakteryjne a miedź przeciwgrzybicze.  Zastosowanie tonik srebra z miedzią wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego, nieprzyjemnego zapachu, zmniejszenia nieprawidłowych wydzielin. 
Probiotyk bezwzględnie potrzebny
Nie tylko nasze  jelita dla prawidłowego funkcjonowania potrzebują  probiotyków. Miejsca intymne również. Antybiotyki, stres, tak samo niekorzystnie na nią wpływają. Dlatego w celu ochrony i zmniejszenia tendencji do występowania infekcji trzeba zadbać o równowagę flory bakteryjnej.
Probiotyk dedykowany kobietom
Suplement diety ProbioBalance by Aliness® Woman Balance zawiera 20 miliardów bakterii w każdej kapsułce oraz 13 szczepów bakterii. Każda bakteria została pokryta podwójną warstwą lipidową zapewniającą skuteczną barierę i umożliwiającą bezpieczne przechodzenie bakterii przez kwaśne środowisko żołądka, aby dotrzeć do jelit w stanie nienaruszonym, gdzie ma wykazywać swoją aktywność biologiczną.  NIe tylko różnorodność bakterii probiotycznych jest  istotny  również bardzo ważny jest prebiotyk , który stanowi pożywkę dla bakterii - najprościej ujmując.  
Ochrona na co dzień
Jak już wspomniano wpływ na zakażenia mają środki higieny osobistej. Dlatego używajmy bezpiecznych dla naszych miejsc intymnych środków higieny osobistej. Wiele kobiet regularnie używa wkładek higienicznych. Warto wybrać wkładkę, która nie tylko zabezpieczy nas przed zakażeniami i ich rozwojem jak również działają odświeżająco, nawilżająco. 

Wkładka powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, zawierać naturalne ekstrakty roślinne.