hulk1

Bądź dla siebie super bohaterem i wygrywaj! Wytęp bakterie, wirusy i choróbska.
Na wstępie jednak o pysznościach??Oregano kochają w większości amatorzy pizzy. Ten niesamowity zapach, kiedy przechodzimy obok pizzerii nęci nozdrza i drażni podniebienie powodując, że ślinianki niczym jak w amoku pracują, powodując, że pochłonęli byśmy ten placek z dodatkami jednym kęsem. ?Ziele lebiodki czy nazywane właśnie oregano to zioło nie tylko o aromatycznych właściwościach ale przede wszystkim zdrowotnym.
O placku słów kilka
Płaskie, okrągłe i wypiekane placki znane są praktycznie wszystkim kulturom starożytnym, np. w dawnym Egipcie spełniały funkcję płatniczą. W starożytnym Rzymie popularne były focaccie przyprawione ziołami i serem.
Słowo pizza pojawia się po raz pierwszy w dokumencie z 997 roku. W XVII wieku mianem pizzy alla mastunicola określano wypiek przyprawiony bazylią i serem, a pizzą ai cecinelli – placek z rybą.

Popularna i z radością pochłaniana
Pierwotnie pizza to płaski placek z ciasta drożdżowego (focaccia), posmarowany sosem pomidorowym, posypany tartym serem mozzarella i świeżymi ziołami (bazylia, oregano, rukola)
Dziko znaczy zdrowo
Wracam do oregano a właściwie do lebiody. Głównym składnikiem oregano/lebiodki jest olejek eteryczny zwany olejkiem tymolowym, zawierający tymol, karwakrol i seskwiterpeny. Ponadto jako składniki czynne występują garbniki, flawonoidy (apigenina, luteolina), kwas kawowy, kwas ursolowy, kwas rozmarynowy i fitosterole.
Przypraw się odpowiednio
W profilaktyce i leczeniu różnych chorób oregano najczęściej wykorzystuje się w postaci olejku. Olejek z oregano to pogromca wirusów, więc jeśli dookoła wszyscy smarkają i kaszlą warto zażyć olejek z oregano. Wyliczanki czas zacząć:
Jak ma działać musi być konkretnie aromatyczne
Dobry olejek z oregano jest mocny nawet BARDZO MOCNY BO DOBRY OLEJEK z OREGANO JEST nawet WYCZUWALNY PRZEZ OPAKOWANIE. Słabo wyczuwalny zapach powinien nas alarmować. Dobry olejek to nie tylko wysoka ilość karwakrolu. Co prawda są olejki, które szczycą się wysoką ilością tego związku oscylującą na poziomie 90 i więcej procent, ale proces ich ekstrakcji, wysoka temp czyli jak zwykle oszczędność technologiczna podczas produkcji, o której niewielu zwykłych konsumentów wie, sprawia, że olejek jest tani a jego właściwości aromatyczne, które mają ogromne znaczenie w działaniu olejku przede wszystkim bakteriobójcze tracą znacznie na wartości. Dobry olejek to niestety wyższa cena stanowiąca element trudności i bezpiecznego pozyskania z niego tego co najlepsze oraz jakość surowca pochodzącego z upraw kontrolowanej.
Podsumowując
Wiele olejków jest rozcieńczonych a niskie stężenie nie będzie skuteczne w szczególności antybakteryjnie. Istotny jest sposób destylacji czyli bez użycia środków chemicznych. Ważne jest również pochodzenie oregano, najlepiej dziko rosnące gdzie nie stosuje się nawozów chemicznych, pestycydów, herbicydów, fungicydów, którymi zanieczyszczone są uprawy konwencjonalne oregano.
Jesteś zaspany Jak zażyjesz olejek z oregano to Przebudzenie gwarantowane chyba, że jesteś takim twardzielem co paprykę Jalapeno czy habanero wciągasz
niczym cukierki
Uwaga❗ Należy go rozcieńczyć w oleju przed użyciem!
Ostrzeżenie dla wrażliwych.
Dla osób o wrażliwym przełyku podrażnionym zalecam ostrożność. Jeżeli śluzówka jest nadszarpnięta w wyniku wielu czynników życiowych i chorobowo-lekowych i jesteśmy wrażliwi na ostrą paprykę chilli czy pieprz to zalecam ostrożność, zacząć od jednej, dwóch kropli na łyżeczce najlepiej z olejem z wiesiołka lub innym łagodnym olejem.? Oregano jest na pewno dla zaspanych. Wiele osób po zażyciu szerzej otwiera oczy. Nie jest to środek pobudzający nie daje nam zastrzyku energii jednak jego smak i intensywność aromatyczna u niektórych wywołuje takie reakcje. Z właściwości pobudzających olejek z oregano ma tylko lub aż takie jak pobudzenie naszego układu odpornościowego.
Ostro i skutecznie?
Choć dla wielu osób olejek z oregano wydaje się “ostry” i wiele osób ma trudności z przełknięciem to skuteczność olejku już nam to wszystko rekompensuje. Szybko “radzi“ sobie z infekcjami dróg oddechowych. Świetnie sprawdza się w bólu gardła, chorobach zatok.
Jak to niektórzy mawiają, że olejek z oregano tak potrafi “przeczyścić zatoki, niczym karcher fugi w łazience albo tsunami. Gdy męczy kaszel to olejek z oregano działa również wykrztuśnie. Polecany jest podczas zapalenia płuc i oskrzeli.
Ziołowe ząbki
Olejek z oregano również przeciwdziała nieświeżemu oddechowi, wywołanemu przez bakterie. Polecany jest również przy bólach zębów, zapaleniach dziąseł. Działa odkażająco i przeciwbakteryjnie. Oregano to również alternatywa dla antybiotyków o działaniu pierwotniakobójczym, antyseptycznnym. Stosowany również w zakażeniach powierzchniowych i układowych.
Ziołowy pogromca wirusów i LDL
Olejek z oregano ma działanie antybakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze. Osoby zmagające się z grzybicami w tym candida albicans (które trudno wytępić) powinny sięgnąć po olejek z oregano i przeprowadzić kurację. Oczywiście w przypadku Candidy nie zapominamy o enzymach trawiennych i probiotykach Doraźne zastosowanie raz kiedyś nie da oczekiwanego rezultatu. Niestety grzybica w 2 dni nie minie, ale infekcja powinna. Do wytępienia grzyba potrzeba odpowiednich środków i cierpliwości.
Olejek z oregano to również dobry sposób na obniżenie “złego “ cholesterolu.
Lider antybakteryjny `
Według przeprowadzonych badań w ubiegłym stuleciu naukowcy potwierdzili antybakteryjne działanie olejku z oregano, również w zakresie chorób zakaźnych. Kolejne badania wykazały, że olejek z oregano ma 42 razy większe działanie antyoksydacyjne niż jabłka i 4 razy większe niż jagody. Chcąc zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się organizmu można zażywać olejek z oregano.
Ostry brzuch - chirurg zbędny? 
Olejek z oregano działa rozgrzewająco - po zażyciu odczuwamy ciepło w żołądku, działa rozkurczowo, pobudza trawienie i wydzielanie żółci. Przeciwdziała wzdęciom, zapobiega biegunkom. Działa również przeciwskurczowo i wiatropędnie, ale? bez obaw nie zdmuchniemy świeczek albo kota z pokoju.Oregano powinien jednak być zażywany jeśli kiedy panuje dookoła tzw. jelitówka.
Nie tylko do łykania
Zewnętrznie olejek z oregano stosuje w leczeniu grzybicy stóp i paznokci. Również wykorzystuje się olejek w leczeniu półpaśca, na bóle stawów, łupież i ropny trądzik. Sprawdza się również na miejsca ukąszeń owadów.

Coś dolega? to bierz się na ostro do roboty?Ostre i chętne do roboty oregano