city z marketami

Karolina Kamińska - Bajka o bolących stawach. Grafika komputerowa City - Mariusz Kowalski

... Dawno dawno temu za pięcioma galeriami, sześcioma marketami, siedmioma dyskontami, pośród sieci aptek i pomiędzy pachnącymi paliwem stacjami benzynowymi, było sobie królestwo.

Takie ot, zwyczajne królestwo, w którym zamieszkiwał zwyczajny i niezwyczajny lud i
mieszkała też królewna Ciapulka, taka zwykła-niezwykła królewna.

Królewna Ciapulka była niejadkiem, jeść nie lubiła a szczególnie nie lubiła  jeść mięsa.

Matka królewny złościła się straszliwie, ale królewna Ciapulka uparta jak osiołek, namówić się na jedzenie mięsa matce za nic nie dała.

Mijały lata. Pewnego dnia Królewnę Ciapulkę wielka ochota naszła na puszczanie latawców, więc biegała radośnie w blasku słonecznego dnia, a słońce promieniami rozświetlało jej piękne kasztanowe włosy połyskujące pośród kwiatów na łące. Jej zachwycający śmiech wypełniał dzwoneczkami szczęścia całą okolicę. 

Wieczorem po tym wspaniałym dniu na buzi Królewny rysował się ból i cierpienie. Królewna strasznie była smutna i zrozpaczona. Matka Królewny ujrzała nóżki królewny, zazwyczaj drobne, a teraz opuchnięte i sinawo ziemiste, jak kołki z pałacowego ogrodzenia wyglądały.

Wezwano nadwornych medyków. Badali, opukiwali, słuchali, a jeden to nawet siedem razy język kazał sobie pokazywać, co dla Królewny było jedynym fajnym momentem w tych ciężkich dniach.

Niestety, wszyscy znamienici, z profesorskimi tytułami, medycy królestwa udawali mądrych i kłuli chudziutkie rączki i nóżki Królewny różnymi igłami i nic.

Matka Królewny błagała, prosiła, w końcu grozila wygnaniem z królestwa, aż wystraszeni medycy padli plackiem na podłogę i przerażeni swe ręce w bezsilności rozkładali.

Potem 
specyfików różnych dali Królewnie tyle, że brzuch ją rozbolał potwornie i Królewna już nic jeść nie mogła. A kostki u nóżek nadal były spuchnięte i bolące,

Królewna zrozpaczona była, że już nigdy nie będzie mogła, ani z latawcami, ani za motylami biegać w radosnych podskokach.

Znalazł się jednak w Królestwie Mag .
Taki Mag co mikstury przyrządzał i mądre słowo głosił.

Mag nóżki królewny obejrzał i rzekł:
Droga Królewno twe nożki są chore bo nie ma w nich kolagenu, słabe twe kości bo krzemu w nich nie ma - nie spożywasz mięsa.

Królewna zamknęła się w swej komnacie, jeszcze bardziej posmutniała i pomyślała co teraz z nią będzie. Wielki Mag wrócił do swej pracowni i plan leczenia królewny obmyślił.

Dnia następnego Mag skoro śpiew ptaków go tylko zbudził, pognał czym prędzej do Królewny i rzekł.
Mam ja dla ciebie Królewno Ciapulko wieści wspaniałe by stawy twe zdrowe były i nieobolałe i szybko do zdrowia powróciły.

Królewna Ciapulka rozporomieniła się wielce
-Co to jest Magu Wielki, ja wszystko wezmę.

Mag przyniósł krzem i rzekł 2 łyżeczki łykać to masz 2 razy na dzień,
ból twój powinien ustąpić dość szybko i wzmocnić twe stawy.
Czarodziejski Balsam Krzemowy

Masz jeszcze Kolagen,
na początek bierz dwa razy na dzień, to dzięki niemu twe stawy odzyskają zdrowie,
te co utraciły bo morzysz je głodem. Potem nie zapominaj o nim bierz po jednej saszetce.

Królewna wszystkie zalecenia Maga stosowała i za kilka wschodów słońca bez bólu z łóżka wstała, nawet w podskokach radosnych ze swej komnaty na dwór się udała.

Rzekł więc Mag do swej Królowej, będziem dalej walczyć o królewny zdrowie.
Jest na świecie specyfik cudowny zwany siarką DMSO, lecz by go zdobyć, udać się muszę w podróż daleką. Organiczna smocza Siarka przyda się całemu Twemu ludowi Pani.
Jak mi się powiedzie wszyscy będą zdrowsi.
Niezadowoleni będą tylko niektórzy marni medycy i aptekarze, ale to już inna bajka...
Bajka o DMSO i Aloesie >>>

Morał bajki taki: 
jeśli chcesz stawy w swym zdrowiu utrzymać, jedz kurze łapki, albo golonkę, na co dzień
bądź Krzem i Kolagen łykaj.
I czytaj następne moje bajki.
Karolina Kamińska.

I jak obiecałam tu jest
filmowa wersja 
Zdrowej Bajki o ratowaniu bolących stawów
Księżniczki Ciapulki.


Napisz komentarz. Subskrybuj mój kanał.

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje


Bolące stawy, to zmora milionów ludzi.
Kiedyś głównie starych.
Dzisiaj dotyczy to wszystkich. Stawy bolą dzieci, młodzież i staruszków.

Jedną z podstawowych przyczyn bólu stawów jest brak w organizmie 2 elementów.
1/ Brak krzemu.
2/ Brak kolagenu.

Omówię to kolejno.

Najpierw o krzemie.
Zawartość krzemu w zewnętrznych strefach Ziemi wynosi 26,95% wagowo. Krzem jest drugim po tlenie najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem. Krzemionka SiO2 w różnych odmianach polimorficznych (kwarc, trydymit, krystobalit) oraz krzemiany i glinokrzemiany stanowią większość skał tworzących skorupę ziemską.

Przeciętna zawartość krzemu w glebie jest podobna jak w litosferze, ale w zależności od typu może być niższa niż 1% lub bliska 50%. Zawartość w wodach podziemnych jest różna, w porównaniu z zawartością w skałach niska, gdyż związki krzemu są słabo rozpuszczalne, choć wystarczająca do uznania krzemu za makroelement.

Zawartość krzemu w roślinach mieści się w zakresie od kliku setnych procenta suchej masy (np. w korzeniach buraka cukrowego), przez kilka dziesiętnych procenta (np. w pędach roślin motylkowatych), kilka procent (wiele zbóż), kilkanaście procent (np. w skrzypach), do 20% (w ryżu).

W uproszczeniu w tkankach roślin jednoliściennych jest o rząd wielkości wyższa niż w dwuliściennych.

Pewne ilości krzemu znajdują się też w organizmach zwierząt.

Krzem - Si
krysztal krzemuNa Commons przeniesiono z en.wikipedia. 

Organizm ludzki potrzebuje 20-30 mg krzemu dziennie. Większej dawki wymagają kobiety w ciąży, osoby po operacjach kostnych oraz ludzie starsi, gdyż ilość tego pierwiastka w narządach maleje z wiekiem.

Krzem występuje przede wszystkim w tkance łącznej, z której zbudowane są ścięgna, błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, zastawki serca, skóra i układ kostno-stawowy.

Krzem usuwa z komórek substancje toksyczne, korzystnie wpływa na naczynia włosowate, uszczelniając je, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Krzem usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry, poprawiając jej ogólny wygląd i zapobiegając wiotczeniu, ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia paznokcie.

Czyli krzem jest wszędzie. I w przyrodzie. I w człowieku.
To dlaczego bolą nas stawy?
Ponieważ wiekszość krzemu w przyrodzie to Piasek.
Piasku nie zjesz, a jezeli nawet to jego przydatność dla Twojego zdrowia jest Zerowa.

Na nasze szczęście lat temu ??? profesor Tuszyński opracował metodę produkcji uwodnionej krzemionki czyli kwasu ortokrzemowego i przebadał jego wpływ na organizm. 

KWAS ORTOKRZEMOWY Naturalna uwodniona krzemionka zawierająca aż 5% krzemu, stanowi pierwszą pomoc w przypadku wszystkich chorób przewlekłych. Podstawowym związkiem krzemu jest KWAS ORTOKRZEMOWY (nieodzowny dla każdego żywego organizmu) popularnie zwany uwodnioną krzemionką H4SiO4nH2O w formie zolu (koloidu) lub żelu. Likwiduje skutki niedoboru krzemionki w organizmie.

Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, co do długotrwałego pobierania KWASU ORTOKRZEMOWEGO o w dużych ilościach tak od wewnątrz, jak i do stosowania zewnętrznego. Tak samo nie zaobserwowano działań ubocznych przy pobieraniu nadmiernej ilości KWASU ORTOKRZEMOWEGO. Doświadczenia wskazują na pozytywne działanie dla zdrowia tej substancji do likwidacji skutków niedoboru krzemionki w organizmie.

Działanie KWASU ORTOKRZEMOWEGO:
- poprawia kondycję tkanki łącznej
- wzmacnia zdolność obronną organizmy przeciw zakażeniom
- zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka
- usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze – szczególnie w okolicy szyi i ust,
- poprawia wygląd skóry 
- zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry,
- usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,
- usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem KWASU ORTOKRZEMOWEGO,
- ogranlcza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost,
- zwiększa wy'trzymalość paznokci i wpływa na ich wzrost
- usuwa dolegliwości związane z występowaniem żylaków na nogach i odbytnicy
- ułatwia proces trawienia

Balsam Krzemowy, czyli uwodniona krzemionka jest od jednym z najlepiej sprzedających się produktów w sklepie Naturalna Medycyna link Balsam Krzemowy
co jest najlepszym dowodem na skuteczność jego działania.

Ciekawostka:
Oprócz miliona zastosowań krzemu w elektronice i ogólnie w technice, z uwagi na piękny wygląd i twardość Krzem znalazł zastosowanie w biżuterii artystycznej. Artyści wyczarowują cudowne wisiory, branzolety i pierścionki z tym pięknym dekoracyjnym "kamieniem".

 

Kolagen
kolagenCC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=379964


Kolagen.

rozwiniety collagenNiewiele organicznych specyfików, lub związków organicznych doczekało się swojej rzeźby. Foto z prawej to właśnie rzeźba Julian Voss-Andreae: Unraveling Collagen. Myślę, że mówi to wyraźnie jak ważnym elementem naszego Zdrowia jest kolagen.

Kolagen – główne białko tkanki łącznej. Kolagen bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej.

Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.

Kolagen stanowi powszechny składnik organizmów kręgowców.

Miałam nie wdawać się w ścisłe chemiczne opisy ale to muszę Ci dać.
Czytaj choć, tak jak ja, nie wszystko zrozumiesz.

Kolagen ma nietypowy skład aminokwasów. Zawiera duże ilości glicyny i proliny oraz dwa aminokwasy nie pochodzące bezpośrednio z translacji w rybosomach – hydroksyprolinę i hydroksylizynę, z czego tę pierwszą w dość dużych ilościach. Aminokwasy te są formowane z proliny i lizyny już w gotowym produkcie translacji w procesie enzymatycznym,
który wymaga obecności witaminy C.

Szczegóły tego procesu wciąż nie są dobrze poznane. To właśnie ten proces wymaga konieczności występowania stałego stężenia witaminy C w organizmie, gdyż zablokowanie syntezy kolagenu skutkuje chorobą zwaną szkorbutem, polegającą na uszkodzeniach skóry, błon śluzowych i wypadaniu zębów.

Rozumiesz?
Bez witaminy C możesz się mazać i łykać w dowolnych ilościach wszystko.

Po co mi synteza kolagenu, jak dostaję gotowy do użycia?
Nic z tego.
Do smarowania - Tak. Ale on działa bardzo powierzchniowo. Żeby naprawdę zaopatrzyć organizam w kolagen musisz go zjeść.

Zjesz to w żołądku kwas solny, najmocniejszy z kwasów, rozłoży go tak jak mu się to będzie podobało.
I co?
Najadłaś się kolagenu, ale dostarczyłaś dla organizmu Materiał z którego on sam zbuduje sobie potrzebną wersję kolagenu i wyśle ją tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Tobie się wydaje, że najpotrzebniejszy jest pod oczami, a Twój organizm, który wie lepiej od Ciebie, wyśle go najpierw bolących stawów.

Dlatego kolagenu potrzeba Dużo.
W podbramkowych sytuacjach, albo jak masz dietetyczne sfiksowane medialną propagandą dietetyczne opory przed jedzeniem skórki od golonki, wywaru z kurzych łapek, zawiesistego rosołu, czy choćby jajek w dużych ilościach to bierz
F-Collagen Flex.

F-Collagen Flex to Sprawne stawy. Suplement diety w formie proszku uzupełnia dietę w kolagen, który jest naturalnym składnikiem budulcowym stawów, witamina C wspomaga produkcję kolagenu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstki. 

Ciekawe:
Kolagen jest powszechnie stosowany w chirurgii plastycznej, jako środek przyśpieszający regeneracje skóry po oparzeniach i rekonstrukcji kości. Stosowany jest również do różnorodnych celów dentystycznych, ortopedycznych i chirurgicznych np. jest stosowany jako nośnik leków - spongostan. Stosowany jest jako wypełniacz skóry przy zwalczaniu zmarszczek i starzeniu się skóry.

Główną zaletą kolagenu jest absolutna hipoalergiczność, czyli żadnych alergii.
Żadnych uczuleń na czysty kolagen. 

Kolagen jest składnikiem wielu kosmetyków, a również jest sprzedawany w swojej naturalnej formie jako krem oraz pigułki.

Kolagen jest szeroko stosowany w budowie substytutów skóry, jest wykorzystywany przez organizm na każdym etapie gojenia się ran.

Generalnie kolagen jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych tkanki skórnej. 

Ciekawe!
Na upartego czy masz braki kolagenu
można zobaczyć gołym okiem w Oku!
mocna tkanka kolagenTu jest mocna tkanka tęczówki.
Kolagenu nie brakuje.

slaba tkanka teczowkiTu wyraźnie widać stan tkanki kolagenowej,
bowiem sama tęczówka jest zbudowana z kolagenu
i jeśli wygląda ona jak pióra to wiemy,
że ta osoba ma zaburzenia tkanki łącznej.

Wszystko jasne?
Dziękuję.
Karolina Kamińska

 

Źródła
Wikipedia.org  
www.biorezonans.zgora.pl