klechda o czarownicyKlechda o Czrownicy - Grafika komputerowa -Mariusz Kowalski


W pewnym lesie stała chatka, w której mieszkała fajna babka, taka sobie czarownica, trochę straszna, trochę brzydka, lecz zaletę wielką miała, że u ludzi choroby widziała i ich wspierała. Gdy im coś dolegało zawsze maści, zioła, smarowidła i mikstury przyrządzała. Nie odpuściła jak kogoś nie uzdrowiła.

Pół to lasu mieszkańców się do niej udawało choć mrokiem od niej wiało. Chorych z dalekich stron coraz to więcej po zdrowie przybywało.

Razu to pewnego babkę nawiedziła obolała dziewczyna. Za brzuch się trzymała, a na skórze swędzące plamy miała, więc się ciągle drapała. Skóra się jej łuszczyła. Czarownica zaraz to na łóżko dziewczynie kazała się ułożyć, ręce swoje ciepłe na jej brzuchu położyła i wywiad o jej samopoczuciu przeprowadziła. Co zjada i kiedy ból ją dopada, choć wiedziała, że złe funkcjonowanie wątroby i jelit bólem się objawia.

Pyta dziewczynę co zazwyczaj zjada, czy często ją biegunka dopada, albo zaparcia ją dręczą. Czy uczucie pełności i wzdęcia ją nękają?

Wszystko to dziewczę potwierdziło i rzekło jeszcze, że lubię jeść kotlety w pszennej panierce i chleb pszenny. Jem też gotowane warzywa to fasola, groch i soczewica. Popijać słodki jogurt, lubię też pić kakao, miód uwielbiam, a też pomidory, paprykę i bakłażany.

Wiem co ci dolega. To Psoriasis, co Łuszczyca znaczy, wynika z zatrucia twego ciała bo przeciążona wątroba i jelita nie radzą sobie z toksynami. Twój organizm nie chce ich gromadzić, wyrzuca toksyny przez skórę i stąd to łuszczenie i straszne swędzenie.

Czyżby ktoś podawal ci statyny, że tak twoja wątrobę obciążyły?

Dam ci Maść co skórę ukoi nieco, jednak Zmienić koniecznie musisz jedzenie i wdrożyć suplementowanie inaczej na nic zda się maściami smarowanie bo ich działanie będzie krótkotrwałe.

Wszystko co za twą strawę dotychczas służyło musisz puścić w niepamięć.

Pomidory, papryki, ziemniaki i bakłażany to rośliny psiankowate zawierają alkaloidy co szkodzą chorym na łuszczycę i tym co chorują na stawów zapalenie. Wszystkie wędliny, tłuste sery, żółte, pleśniowe czy kolorowe, słodkie bułeczki, co gluten mają również ci nie sprzyjają. Pieprz i ostre przyprawy też musisz wyrzucić ze swej strawy.

Trzeba również oczyścić i wesprzeć wątrobę w tym nam Olej z Ostropestu
pomoże, pij go codziennie.
Niezbędne są też Kwasy Tłuszczowe Omega 3,
łagodzą one w skórze proces zapalny, pełni też dla skóry funkcję budulcową. 

Również bakterie w jelicie korzystne są niezbędne dlatego Probiotyk z Cynkiem
 co wprost do nich dotrze zawiera mikroby Bacillus subtilis
co ochronę nabłonka jelita wspomagać będzie przed toksynami i mikroorganizmami.
Co spowoduje, że zmniejszy się u ciebie toksyczność w jelitach  i reakcja alergiczna.

Zapamiętaj droga dziewczyno zdrowe odżywianie i suplementowanie choroby gonią na wygnanie. 

Działaj więc śmiało i stosuj rady by już nigdy nic ciebie  nie swędziało
i byś tylko do mnie tu przychodziła, gdyby nuda cię męczyła.

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje


bacillus subtilisLaseczka sienna
Przekrój poprzeczny Bacillus subtilis.
Mikrofotografia średnica komórki ok. 0,7 µm.

Zalecony przez czarownicę suplement Probiotyk z Cynkiem Biolatte Subtilis zawiera "zapomnianą" bakterię Bacillus subtilis.

Bakterie Bacillus subtilis były stosowane na całym świecie przed wprowadzeniem antybiotyków jako środek immunostymulujący w leczeniu chorób układu pokarmowego i dróg moczowych. W latach pięćdziesiątych XX wieku stosowano ją jako lek alternatywny, który znacząco pobudzał aktywność immunologiczną w szerokim spektrum działania. Bacillus subtilis pobudza aktywność leukocytów i cytokin istotnych w rozwoju cytotoksyczności wobec komórek nowotworowych.

W latach sześćdziesiątych B. subtilis były testowane w eksperymentach kosmicznych. Okazało się, że endospory (przetrwalniki), lub mówiąc prostym językiem - "kapsuły ratunkowe" bakterii mogą przetrwać do 6 lat w kosmosie, jeśli są pokryte cząstkami kurzu chroniącymi je przed promieniowaniem słonecznym. Jest używana jako wskaźnik przeżycia w kosmosie, np. Exobiology Radiation Assembly, EXOSTACK, i ekspozycja orbitalnych misji.

A to ci twarda i ambitna bakteria, która nawet w kosmosie karierę zrobiła. 

Ale to nie koniec.

FDA stwierdziła, że ​​enzymy pochodzące ze szczepu B. subtilis były powszechnie stosowane w żywności przed 1 stycznia 1958 r., A szczepy B. subtilis są nietoksyczne, szeroko dostępne i bezpiecznie stosowane w wielu produktach spożywczych.

Obejmuje to spożycie japońskiej fermentowanej soi w postaci Natto , która jest powszechnie spożywana w Japonii i zawiera aż 108 żywych komórek na gram. Sfermentowana fasola jest uznawana za jej wkład w zdrową florę jelitową i spożycie witaminy K2; Podczas tej długiej historii powszechnego stosowania Natto nie było niekorzystnych przypadków związanych z obecnością B. subtilis. Produkt natto i B. subtilis natto jako główny składnik to Żywność Specyficznego Użytkowania dla Zdrowia zatwierdzona przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki.

Szczep B. subtilis, wcześniej znany jako Bacillus natto stosowany w produkcji handlowej japońskiej potrawy Natto, jest również używany do przygotowania podobnej koreańskiej potrawy cheonggukjang.