kwas alfa liponowy alaKwas alfa-liponowy ALA - Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski


Kwasowa terapia nie tylko dla kopciuszków (palaczy) i cukrzyków. 

Kwas alfa-liponowy.

Palenie papierosów jak wszystkim wiadomo jest szkodliwe, ale czasami zdrowy rozsądek wypiera, albo słaba wola, albo po prostu sympatia do palenia. Choć papierosy śmierdzą i wywołują wiele szkód w organizmie, to dla niektórych są po prostu przyjemnością, sposobem na stres, dodatkiem wizerunkowym.

Wiele osób stając do walki rzucenia palenia pozostaje w boksie, albo odnosi porażkę na ringu. To jest trudny proces. Czasami brak odwagi czasami strach i brak wiary w siebie czasami jeszcze coś innego. Nie krytykujmy tych, którym się to nie udaje. Walka z nałogiem wymaga siły, której czasami brak. Skuteczność terapii to sprawa indywidualna, a na jej powodzenie składa się wiele czynników i nie dotyczą tylko one osoby uzależnionej.

Najważniejsze, w takim trudnym przypadku, to zmniejszać skutki palenia.

Kwasowy super hero kto to taki
Przedstawmy - nasz super heros to kwas alfa-liponowy nazywany ALA.
Kwas alfa-liponowy jest związkiem organicznym, zaliczany jest do nasyconych kwasów tłuszczowych. Rozpuszcza się zarówno w wodzie jak i tłuszczach. Kwas ALA dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym (antyoksydacyjnym) umożliwia regenerację przeciwutleniaczy: koenzymu Q10, witaminy A, witaminy C, witaminy E, czy glutationu.

Misja super bohatera
Misja jaką spełnia w naszym organizmie Kwas alfa-liponowy (ALA) MSE 
to działanie przeciwutleniające i niszczenie wolnych rodników. Kwas alfa-liponowy odpowiada również za przekształcanie pokarmu w energię. Przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, bo wspomaga proces zwany lipolizą, czyli rozpad tkanki tłuszczowej. Tak więc osoby, które mają trudności ze zgubieniem kilogramów pomimo diety i ruchu powinny sięgnąć po ALA. Ważną rolą jaką spełnia kwas ALA to zwiększanie siły działania witamin C i E.

Super hero pokona skutki nikotyny
Ze względu na działanie antyoksydacyjne kwasu alfa-liponowego i jego działanie ochronne na wątrobę,
Kwas alfa-liponowy (ALA) MSE
jest skuteczny w profilaktyce chorób płuc, serca i miażdżycy które często są skutkiem palenia.

Kwas alfa-liponowy pomaga również w zakresie poszarzałej i szybko starzejącej się skóry w wyniku palenia. Nie oznacza to, że bezkarnie możemy palić i zwiększyć ilość papierosów, bo kwas sprawę załatwi, jednak skutki nikotynizmu są mniejsze. Ponieważ palacze potrzebują zdecydowanie więcej witaminy C Kwas alfa-liponowy ALA zwiększy jej działanie.

ALA ma kota
Kota metaforycznie rzecz jasna, na punkcie zdrowego odżywiania. Kwas ALA znajduje się w naszym organizmie, ale wytwarzamy go w bardzo małych ilościach. Co prawda występuje w drożdżach, wątrobie, nerkach, nasionach chia, a także w szpinaku, brokułach, ziemniakach i oleju lnianym, ale to ilość niewielka i stanowi wyłącznie formę profilaktyczną, a przy niskim poziomie kwasu alfa-liponowego w organizmie nie będzie to wystarczające. Jak się nafaszerujemy miską szpinaku, to raczej nie wyleczymy miażdżycy, czy raka płuc.

Kwas ALA to fighter (bojownik) cukrzycowy
Najczęściej najmocniejszy z mocnych Liposomalny Kwas alfa-liponowy wykorzystuje się w leczeniu cukrzycy. Poprawia wrażliwość insulinową, usprawnia transport cukru do krwi i tolerancję glukozy. W szczególności sprawdza się w przypadku powikłań neuropatii cukrzycowej m.in. mrowienia, drętwienia, pieczenia i bólu rąk i nóg. Kwas ALA zapobiega niszczeniu komórek i poprawia przewodzenie impulsów przez neurony. W przeprowadzanych badaniach uzyskano również pozytywne efekty w zespole metabolicznym, czy w przypadku chorób układu krążenia.

Wygrywa z ciężkimi metalami - nie mylić z subkulturą :-)
Liposomalny Kwas alfa-liponowy dzięki swoim zdolnościom chelatowania jonów metali usuwa metale ciężkie jak również grzybice, droźdżaki i toksyny z naszego organizmu, co również jest niezbędne w przypadku kopciuszków, którzy mają zanieczyszczony organizm nikotyną. Stosowany jest również w terapii osób ze stwardnieniem rozsianym i chorobie Alzheimera, ze względu na właściwości regeneracyjne mitochondriów.

Kosmetyczna popularność
Ostatnio kwas ALA zaczęto wykorzystywać w przemyśle kosmetycznym jako wspaniały "przeciwzmarszczkacz", ale cóż, zawartość w masowej kosmetyce kwasu slfa-liponowego nie będzie zbyt duża, cena za to tak.

Przede wszystkim kremy są konserwowane chemicznie, więc raczej radzę wybrać bezpieczną suplementację i nie dodawać sobie toksyn w postaci kremu, a działać na całe ciało od wewnątrz.

Dzięki swym właściwościom antyoksydacyjnym i zwiększaniu poziomu glutationu Kwas alfa-liponowy działa przeciwstarzeniowo poprawiając wygląd skóry i zapobiegając powstawaniu zmarszczek.

Oczywiście nie wymieniłam wszystkich cudownych zalet Kwasu alfa-liponowego, bo jego właściwości zdrowotne są przeogromne.

Jeżeli masz jakieś pytania, wskazania, czy sugestie dotyczące Kwasu alfa-liponowego ALA, zapraszam do kontaktu.
Karolina Kamińska

Ps:
Więcej ciekawych informacji znajdziesz w artykule 
Liposomalny Kwas alfa-liponowy