graf art aa

 

Odczujesz różnicę 

Wsparcie organizmu jest niezwykle ważne nie tylko w okresie jesiennym, zimowym. Jest ważne zwłaszcza kiedy jesteśmy pod wpływem silnego stresu, który obniża naszą odporność. Głównym naszym sprzymierzeńcem powinna być witamina C. Jest jednak witamina i witamina. Zwykła witamina C, którą bierzemy nigdy nie będzie tak skuteczna jak ta, która zawiera  bioflawonoidy. O witaminie C pisaliśmy nieraz i nieraz jeszcze będziemy wspominać. Dlaczego? Bo bez niej nie ma życia. Ale dzisiaj skupimy się na tym jak istotna jest witamina C z bioflawonoidami i dlaczego jest lepsza od zwykłej witaminy C nawet tej pochodzącej z owoców czy z warzyw. 

Kolory dają nam zdrowie 

Bioflawonoidy nadają zabarwienie roślinom i owocom. Jednocześnie chronią rośliny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.  Substancje te pełnią funkcję ochronną rośliny i naturalnych antyoksydantów. Wyróżnia się wśród nich: 

 

  • flawonole , do których należą m.in. kwercetyna występująca w skórkach i okrywach roślin, głównie w cebuli, jabłkach, cytrusach, ale również w herbacie i czerwonym winie, oraz rutyna znajdująca się również w skórkach jabłek, herbacie, ale także w wielu roślinach, np. w gryce;

  • flawanony, wśród których znajdują się występujące w cytrusach hesperetyna i naringenina;

  • katechiny, które są zawarte w winie i herbacie (np. epikatechina);

  • antocyjanidyny, takie jak cyjanidyna, delfinidyna czy peonidyna, które występują np. w jagodach.

Ale co właściwie to dla nas znaczy?
Bioflawonoidy działają zarówno przeciwzapalnie, co jest istotne nie tylko w przebiegu przeziębień, grypy ale również chorób układu kostnego, stawów, bólów mięśni. Właściwie większośc chorób również nowotworowych. Bioflawonoidy hamują przemianę kwasu arachidonowego, który jest odpowiedzialny  za powstawanie prostaglandyn, hormonów aktywujących się podczas stanu zapalnego.
W bio jest siła
Bioflawonoidy chronią nas przed chorobotwórczym działaniem wirusów, na przykład popularnego wirusa opryszczki. Bioflawonoidy zapobiegają one tworzeniu się wysięków i obrzęków po urazach. Bioflawonoidy działają korzystnie na układ moczowy (mają działanie moczopędne).
Niezbędnik żylakowca
Witamina C zawierająca bioflawonoidy w tym rutynę, kwercetynę i hesperydynę powinna być nieodłącznym elementem codzienności. Również u osób ze skłonnościami do hemoroidów czy pajączków.  To niezwykle ważne by żyły i naczynia krwionośne otrzymywały te substancje, które nie tylko je wzmacniają naczynia żylne, ale je uszczelniają. Również witamina C z bioflawonoidami zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkich nóg.
Delikatne brzuszki wolą buforowanie
Zwykła witamina C powoduje u wielu osób bóle brzucha i co gorsza wzdęcia. U niektórych osób z wrażliwym żołądkiem może wywołać zgagę. Osoby z podrażnionym przełykiem w obawie przed nieprzyjemnymi konsekwencjami nie zażywają w ogóle witaminy C. To jednak ogromny błąd. Buforowanie witaminy C zmniejsza jej  kwaśny odczyn. Dlatego jest ona łagodna dla żołądka. Witamina C buforowana jest lepiej przyswajana bo jest w  postaci askorbinian sodu i askorbinian wapnia. Wydłużony czas uwalniania do 8 godzin, nie powoduje obciążeń dla żołądka.
Ciało kocha kolagen
Nie tylko twoje stawy ale również skóra nieustannie potrzebuje kolagenu. Kolagen ma ogromne znaczenie dla ruchomości stawów i odbudowy chrząstki stawowej, ale ma również kluczowe znaczenie dla sprężystości i napięcia skóry, zmniejszając ryzyko powstawania rozstępów. Znaczne niedobory kolagenu mają osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, osoby, które mają zwyrodnienia stawów, przeciążenia, po urazach czy wyczynowo uprawiające sport, ale również osoby, długotrwale będące na diecie wege. I wtedy oprócz witaminy C trzeba dodatkowo dostarczać kolagen. Brak elastyczności skóry, która zapewnia nam kolagen to również podatności na zasinienia, żylaki, gorsze krążenie.
Nerwy, strach
Boimy się wszyscy. Jedni mniej drudzy bardziej. Codzienne lęki o zdrowie swoje czy bliskich o to czy utrzymamy dobrą pracę czy o sytuację w naszym związku. A nasz organizm tego nie lubi i potrzebuje wtedy więcej witaminy C. W normalnych warunkach ale na co dzień zdecydowanie więcej witaminy C m. in. potrzebują palacze, osoby spożywające alkohol, osoby starsze, sportowcy, zażywające doustne środki antykoncepcyjne.
Dla przypomnienia
Witamina C jest konieczna dla zdrowych zębów i dziąseł, ma istotne znaczenie w pracy nerek i  pęcherza moczowego. Witamina C pomaga zwiększyć przyswajanie żelaza. Zmniejsza uczucie zmęczenia, znużenia. Ale to również doskonały pogromca stanów zapalnych . Witamina C wpływa korzystnie na układ nerwowy i pomaga utrzymać prawidłowe funkcje psychologiczne. Nie uchroni nas od szaleństwa, ale pomoże lepiej naszemu organizmowi radzić sobie ze skutkami stresu czy nerwowych sytuacji.
Tysiąc pomysłów to odpowiednia dawka
Dawka  1000 mg witaminy C to absolutne minimum jakie powinniśmy przyjmować. Ale w przypadku jakiegokolwiek stanu zapalnego warto tę dawkę zwiększyć.

Odmłódź się naturalnie
Skoro teraz mamy więcej czasu na czytanie to warto przypomnieć wszystkim o znaczeniu witaminy E dla naszej młodości i zdrowia. Dobrze jest młodo się czuć i młodo wyglądać. https://www.ksiezniczka-zdrowia.pl/witamina-e.html

Witaminę C z bioflawonoidami
znajdziesz tutaj