stawy karolinaTo moje nowe badanie gęstości kości.
czyli upraszczając - ile mam kości w kościach.
Stare (2 lata temu) na samym końcu artykułu.
Porównujac widzisz wyraźną,
choć może nie taką jak bym chciała, poprawę.
Na starym - czarny punkt jest pod linią
- to młodzieżowe jeszcze wegańskie osiągnięcie.

Na nowym - czarny punkt jest nad linią
po 2 latach suplementacji. 

 Jestem młodą staruszką, ale za to Wege !!!

Drogi czytelniku na wstępie
- Ja nie namawiam nikogo, ani do przejścia na dietę wegetariańską, ani z jej rezygnowania.
Niniejszy artykuł ma tylko uświadomić Tobie kilka kwestii, a jedna z nich jest taka, że niektórych rzeczy w diecie zastąpić się nie da, a wnioski wyciągniesz sam.

Mam 36 lat i Jestem staruszką, hmm jeszcze nie wyglądam i nawet się nią nie czuję. Jednak wynik badania gęstości kości jest miażdżący - Osteopenia. Wizja wędrówki z balkonikiem wcale nie wydaje się być tak odległą - jak my młodzi sądzimy.

Ale od początku.
Wspólnie z koleżanką po serii artykułów dotyczących tuczenia gęsi i traktowania zwierząt w ubojniach, postanowiłyśmy, że nie będziemy jadły mięsa i ryb, jajek również. Przyświecała nam myśl "zwierzęta są moimi przyjaciółmi a ja nie zjadam moich przyjaciół".

Było to około 20 lat temu, sporo czasu, biorąc pod uwagę, że mamy 2017 rok to świadomość dotycząca żywienia, oraz suplementacji w tamtym czasie była ograniczona.

W moim mieście był jeden sklep ze zdrową żywnością, ale ceny też były kosmiczne.

Jedyne co jako alternatywa mięsa było dostępne to soja, wtedy jeszcze bez modyfikacji ;-).

Oczywiście starałam się zgłębiać wiedzę dotyczącą odżywiania - zastępowania w diecie białka zwierzęcego, ale nie było tego zbyt wiele. To też pierwsze miesiące bezmięsne były dla mojego organizmu lekkim szokiem, które potwierdziły badania krwi wykonane oczywiście po serii omdleń. Z czasem parametry się ustabilizowały, ale niski poziom żelaza mam do dnia dzisiejszego.

Po około dwóch latach zaczęło robić się groźnie, niestety nikt nie prowadził gruntownych badań, oraz nie wiązał mojego stanu zdrowia z brakiem tłuszczu i białka zwierzęcego.

Więc metodą prób i błędów, więcej błędów choć uważam, że właściwie na oślep stawiano mi diagnozę bez rozszerzenia diagnostyki. Problem bagatelizowano. Później jednak z biegiem lat, zaczęły mnie boleć i puchnąć stawy, szczególnie skokowy.

Więc ponownie rozpoczęły się wędrówki do lekarzy, którzy generalnie rozkładali ręce, przepisując mi tabletki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, które niszczyły mi żołądek - więc w układzie pokarmowym też zaczęły się problemy. Chociaż zwracałam na ten problem "uczonym medykom", ale cóż nazwijmy to - olew totalny - nastolatka będzie im zwracała uwagę, gdy oni przepisują wskazane przez przedstawiciela farmaceutycznego "cudowne leki". Jak śmiałam. Zysk ze sprzedaży ważniejszy jest niż moje życie.

Młodość jednak ma to do siebie, że człowiek jest naiwny i pokorny, zresztą tak zostałam wychowana.

Następnie poszły włosy i paznokcie. W tym przypadku również zaczęły się ubytki (pomimo obecnie czynnej suplementacji odrost czupryny przebiega wooolnoo i z trudem). Idźmy dalej, skóra - sucha, ściągnięta, wrażliwa, brak elastyczności, skłonność do rozstępów. Wszystkie kremy i balsamy dla skóry atopowej, dla niemowląt etc. dostępne na rynku przetestowałam. Szału nie było i efekt był 2 minuty po posmarowaniu.

Po jakimś czasie nic nie pomagało. Było tylko gorzej.

Wróćmy jednak do stawów i kości. O bieganiu musiałam zapomnieć, po jakimkolwiek joggingu, na drugi dzień było "kuśtykanie", noga jak balon, ból potworny, a wygląd jeszcze gorszy.

Również po jakichkolwiek skokach na koncertach i tanecznych pląsach "zdychałam". Ból wielokrotnie był tak silny, że brałam tabletki z tramalem - czyli silną substancją przeciwbólową. Maści przeciwbólowe (kolejna spora dawka chemii) to tylko chwilowa ulga, ale organizm z czasem się na nie udpornił.

Ale to nie koniec.
Zaczęły się również bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym to dopiero była jazda..., tu już nic nie pomogło.

W końcu jestem tu gdzie jestem i Tutaj>>> wbito mi do głowy, że inaczej się nie da. Kolagen i krzem, glukozamina, witaminy K2 i D3 - to konieczność. Nie ma innej opcji.

Ok! Podjęłam ryzyko, bo cóż, jedynie co mogłam stracić to pieniądze. Zdrowia już nie miałam.

Krok pierwszy, oczyszczamy organizm. Dlaczego trzeba oczyszczać? Ano, żeby najpierw oczyścić stawy z tego g...chemicznego. To rozpoczęłam, do soku dodawałam ziemię okrzemkową na łyżeczkę sypałam siarkę - ponieważ jest gorzka, trzeba szybko popić i zaraz spora dawka witaminy C.

Kolejny krok kurkumina z piperyną rozpuszczona w Oleju (dobrym ma się rozumieć) do tego kolagen w proszku i łykamy. To zabiegi wieczorne, bo poranek zaczynam od K2 D3 i jeszcze innych, ale czystych, bez żadnych sztucznych dodatków z dobrego źródła.

Efekt? Stawy mnie nie bolą, obrzęk się zmniejszył, choć dalszym ciągu nie muszę oglądać prognozy pogody ;-) Stawy sygnalizują mi, że nadchodzi zmiana, ale na co dzień nie odczuwam bólu. Jogging jeszcze musi poczekać.

Jeżeli jesteś w tym miejscu to znaczy, że doczytałeś do końca, dziękuję ci serdecznie.

Nie jestem w stanie rozpocząć jeść mięsa - golonki, galatu - najlepszego dla stawów. Niestety nie potrafię.
Za jakiś czas ukaże się kolejny artykuł, o konsekwencjach "mojej wege diety" i powolnego powrotu do równowagi.

Tymczasem życzę Tobie zdrowia szczególnie w zakresie rozsądku. Przekaż innym niedowiarkom, że konsekwencje nieodpowiedniej diety to nie wymysł lekarzy, marudzących mam i babć.

U mnie na błędy dietetyczne organizm bardzo szybko zareagował.
Jeżeli źle się odżywiasz i nic się złego nie dzieje, to nie znaczy, że problemy zdrowotne nie wystąpią u Ciebie. To tylko kwestia czasu.


pani obrazek