owoc granatuOwoce granatu - sok z granatu - Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski

A było to wieki, wieki temu w starożytnym mieście, gdzie owoców granatu rodził się milion i tysięcy dwieście, zwanym przez lud Granatra, a rządziła tam Księżniczka Granatopatra. Księżniczka ta, choć wieku słusznego była z niezwykłej urody słynęła. Dbała o siebie pijąc mikstury, a szczególnie lubiła pić sok z owoców granatu. Choć kąpiele dla swej skóry w kozim mleku zażywała i ciało drogocennymi olejkami smarowała, nade wszystko owoc granatu ceniła. Nawet gdy w czasie uroczystości na tronie swym siedziała, owoc granatu skubała i pestki do złotej czary, w kształcie owocu granatu, dyskretnie wypluwała.


Księżniczka Granatopatra miłosne rozkosze lubiła, a że piękna była to adoratorów mnóstwo miała. Ale wszystkich ich odprawiała, gdyż zakochana była w jednym to Cezarze co oziębły był niestety, więc nazwano go z łaciny Frigus i do tego w dbałości o zdrowie to był z niego nygus.

Księżniczka Granatopatra marzyła o upojnych nocach, lecz gdy do Frigusa się zbliżała, on to wymówek szukał wielu, by nie chciała go Księżniczka. Jak wyjścia eleganckiego nie widział z sytuacji, uciekał i chował się wśród drzewek obwieszonych owocami granatu. 

Ciężka to księżniczki była dola.
Rzekła 
- Czemuś taki niedostępny mój Frigusie ukochany, czym ja tobie zawiniłam, jaką przykrość uczyniłam, cóż mam czynić, mam na ciebie ochotę tak wielką, że wytrzymać już nie mogę. Choć już młodzi nie jesteśmy, słuszny wiek nas dopada to w miłości on nie przeszkadza.

Posłała po Faryzeuszy, nic nie wskurali, bo to nie problem duszy.

Zawiedziona ze smutkiem pestki owocu granatu na pałacową posadzkę wypluwała i wreszcie medyka speca to od miłości zawezwała. Może on wskaże, gdzie tkwi niedostępności przyczyna. 

Medyk ten Erosem zwany badań zlecił mnóstwo zaraz. I diagnoza jednoznaczna. Niski to poziom libido masz Cezarze. Stąd twa niechęć do miłosnych z Granatopatrą igraszek.

Rzekł więc medyk do Frigusa
- Taka jest ma rada, gdy to niski poziom libido cię dopada wypij sok z granatu. Wybuchowa to mikstura, moc witamin to z niej bucha. Jest on afrodyzjakiem, więc wpływa na rozkoszy przeżywanie, eksploduje też polifenolami i antyoksydantami.

Księżniczka twa Granatopatra regularnie sok z owoców granatu wypija i dlatego takie w niej zdrowie i siła.

Pij codziennie po dwa razy. Najlepiej Ekstrakt z soku z Owoców Granatu
który ma jeszcze inne właściwości, przeciwdziała starości, pomaga szczególnie tym co przerost gruczołu krokowego mają i wszystkim likwiduje z erekcją problemy. 

Ma on jeszcze wiele zalet.
Wspiera serce i krążenie, zmniejsza też arterii stwardnienie, łagodzi problemy trawienne. Daje też siły witalne i łagodzi stany zapalne.

Wszystkie damy pić powinny ekstrakt z soku granatu, gdy ochoty im brakuje na miłosne poczynania, lub zespół napięcia przedmiesiączkowego dopada, albo gdy przekwitanie się rozpocznie to było ono łagodne.

Ma on też w sobie kwasy tłuszczowe, które działają przeciwobrzękowo i odmładzająco.

Ci co odchudzać się zamiar mają niech z właściwości soku z granatu skorzystają, bowiem sok z granatu na ograniczenie apetytu wpływa, by nie nękała ich ochota na podjadanie.

Pił więc według zalecenia Frigus Ekstrakt z soku owoców granatu wybuchowy dla zdrowia i ciała odnowy.

Więc pewnej to nocy pobiegł do księżniczki łoża, walnął na kolana i poprosil
- daj wreszcie nie tylko łyczek soku z granatu kochana.

Ja zakończę tu bajeczkę... resztę sami dopowiedzcie...

Czytaj lubej. Dopowiadaj.
Owoce z granatu razem z nią zajadaj.

Jak myślisz, skąd u mnie taka energia i pogodna mina?

Dziękuję
Kamińska Karolina

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje


granat owoc otwarty
Kupiłeś piękny owoc granatu i pojawia się pytanie podstawowe. 
Co z tym zdobić?

Oczywiście umyć. Odciąć koronę. Pokroić na ćwiartki.
Już na tym etapie możesz zachlapać wyszystko wokół siebie sokiem z granatu.
Z tego względu, że sok z granatu to doskonały barwnik, jeżeli nie chcesz mieć ubranka w ciemnoczerwone plamy najlepiej tę oparację prowadzić ostrożnie i bezpośrednio nad zlewem.

Teraz możesz podać te ćwiartki metodą "kaukazką" do powolnego wydłubywania w czasie dyskusji, bo dyskusja z kawałkiem owocu granatu w ręku, to podstawa życia towarzyskiego na Kaukazie.

W Polsce podaj gościom śliniaczki, miskę z wodą, dużo, dużo chusteczek i ewentualnie coś na wypluwane pestki, bo z pestkami to jest tak. Jedni jedzą z pestkami rozgryzając je, inni połykają pestki w całości. Ja powolutku wysysam wszystko, a pestki, metodą księżniczki Granatopatry, wypluwam. Pestki oczywiście mają właściwości przeczyszczające jelito grube ze złogów, ale jem często i dużo granatów, więc nawet najzdrowszych pestek za dużo, to też niezdrowo.

Jeżeli chcesz gościom ułatwić życie i umożliwić im jedzenie owocu granatu europejską metodą - łyżeczką - to włóż kawałki granatu na 10 - 15 minut do zimnej wody. Teraz w wodzie rozdzielaj owoc granatu na kawałki. Nasionka opadną na dno. Kawałki skórki wypłyną. Skórki wyrzucam. Nasiona odcedzam na sitku, osuszam na jednorazowym ręczniku i można podawać na stół.      
     
Zapytasz
- Czy tyle zachodu ma sens?
Odpowiadam
- Jeżeli chcesz korzystać ze wszystkich wspaniałych zdrowotnych właściwości owoców z granatu
oczywiście możesz używać Ekstrakt z soku z Owoców Granatu
bez dodatku cukru, niepasteryzowany i w butelce masz 650 gram ekstraktu, co odpowiada 3 litrom soku z granatów.
drzewo granatu

Drzewo / krzew granatu

Teraz wiedza ogólna o granatach, oczywiście o roślinach, bo przecież mamy jeszcze
Granat - piękny minarał.
Granaty - masyw górski w polskich Tatrach Wysokich. Masyw ma trzy wierzchołki.
Granat - broń.

To wiedzą chyba wszyscy.
Granat jest owocem rośliny o nazwie Granatowiec właściwy – Punica granatum. Od tysięcy lat uważany jest za symbol zdrowia, płodności oraz miłości. Ten doskonały afrodyzjak ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne, oraz korzystnie wpływa na  samopoczucie i nastrój. Bogactwo witamin i niezwykłe właściwości owoców granatu wykazują dodatkowo pozytywny wpływ na gruczoł prostaty.


A dokładniej:
Granat właściwy, granatowiec właściwy (Punica granatum L.) – gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych (Lythraceae). Rodzimy obszar jego występowania obejmuje część obszarów Azji Zachodniej, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego (państwa: Afganistan, Iran, Irak, Turcja, Dagestan, Tadżykistan, Turkiestan, Indie), ale rozprzestrzenia się gdzieniegdzie poza tymi regionami. Jest uprawiany w wielu krajach świata.
Krzew lub niewielkie drzewo o wysokości 3–5 m. Gałęzie obwisające, za młodu kolczaste.

kwiat granatu

Kwiat granatu

Kwiaty granatu osadzone w pachwinach po 1-3 na szczytach gałązek. Dno kwiatowe i kielich jaskrawopąsowe (u odm. ozdobnych również białe i różowe). Korona 5-8 płatkowa, dzwonkowata, o średnicy ok. 4 cm, zazwyczaj czerwona, czasami biała o licznych pręcikach z pomarańczowoczerwonymi nitkami. Kwiaty wyrastające na tegorocznych pędach są dzbankowate i większe. Kwiaty granatu rozwijające się na pędach starszych są mniejsze i niedorozwinięte (mają krótszą szyjkę słupka), opadają po przekwitnięciu. Większość odmian granatów jest obcopylna.

owoc granatu

Owoc granatu

Owoce Granatu to Jagody, przypominające kształtem i wielkością duże jabłka. Pokryte są twardą skórzastą łupiną barwy purpurowej, fioletowej, czasem brązowej albo białoczerwonawej, z kielichem pozostającym na wierzchołku, zawierają po 400–700 tępograniastych nasion. Nasiona otoczone są osnówkami (arillus) o kolorze najczęściej czerwonym, ale również różowym i żółtym. Osnówki mają galaretowatą konsystencję i są niezwykle soczyste, stanowią część jadalną owocu. Z nich otrzymuje się syrop zwany grenadyną.

Obecnie wprowadza się odmiany partenokarpiczne (jakieś trudne słowo), które jako beznasienne są wydajniejsze i łatwiejsze do spożywania - tego to się boję. Nawet nie będę próbować. 

sad z owocami granatow

Sad pełen owoców granatu

Ekstrakt z soku z Owoców Granatu 

Na Bliskim Wschodzie granaty uprawiane były od kilku tysięcy lat. Najstarsze wzmianki o nich zapisane pismem klinowym znajdują się na glinianych tabliczkach znalezionych w Mezopotamii i datowanych na połowę trzeciego tysiąclecia p.n.e. Później uprawa rozprzestrzeniona została przez Fenicjan. W ruinach Jerycha odkryto drewniane naczynie, któremu nadano kształt owocu granatowca, oraz resztki jego owoców. W Gezer i jaskiniach nad Morzem Martwym odkryto zasuszone owoce pochodzące z okresu 1650 lat p.n.e. W Starożytnym Egipcie granat naturalnie nie występuje, ale został sprowadzony i był uprawiany już około 1550 r. p.n.e. Znany był Żydom, podczas ucieczki z Egiptu narzekali oni bowiem, że na pustyni nie ma "drzew figowych ani winorośli, ani drzewa granatowego, a nawet nie ma wody do picia". Później uprawa granatowca rozprzestrzeniła się na trasie jedwabnego szlaku. Stał się bardzo popularny w Korei i Japonii, gdzie zaczęto go uprawiać jako bonsai. W Europie jego uprawę rozpoczęli Maurowie na terenie obecnej Hiszpanii. W połowie XVIII wieku hiszpańscy koloniści przewieźli go do Ameryki Środkowej.

Moc informacji, łatwych do znalezienia, o owocu granatu w kulturze, więc tylko jedna, która zwróciła moją uwagę:

W mitologii rzymskiej Prozerpinie, gdy została porwana przez Plutona do podziemnego świata zmarłych udało się powrócić do świata żywych dopiero po tym, jak zjadła nasiona z owoców granatu.

Nie wybieram się szlakiem Prozerpiny, wolę spokojnie siedzieć tu i teraz, więc by uprzedzać groźne fakty

Zajadam owoce granatu na codzień.
Tobie też tę metodę na dobre Zdrowie polecam
Karolina Kamińska

Ekstrakt z soku z Owoców Granatu

Źródła:
Wikipedia

Wiele wiedzy z internetu
Doświadczenia własne 

Cieszę się, że przeczytałeś do końca.
Dziękuję
Karolina Kamińska