biokult biul1

Różnimy się sylwetką wiadoma sprawa. Ubrania sprzedawane w sklepach nie leżą tak jak te dopasowane i skrojone do naszej sylwetki przez krawcową. Czy analogia ubrań może przenieść na nasze zdrowie.Oczywiście, że tak. Bo ubrania i suplementy dobieramy do siebie by ładnie wyglądać i dobrze się czuć.

Probiotyk szyty na miarę
Probiotyk powinien odpowiadać naszym potrzebom, różnimy się mikrobiotą jelitową, cierpimy na rózne dolegliwości czy choroby. Mamy różne niedobory. Również wiek i płeć mają znaczenie.
Probiotyki są nam niezbędne, ale nieodpowiednio dobrany może nie spełniać swojej roli a w niektórych przypadkach nasilić dolegliwości. Zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy dezynfekujemy prawie wszystko by żadna bakteria i wirus nie miała prawa przeżyć. Zatem jaki probiotyk wybrać by do nas pasował? Podpowiadamy, trochę w wersji skróconej.

Probiotyk powinien zawierać różne szczepy bakterii, natomiast ważne jest jakiego rodzaju są to bakterie oraz ich ilość. Istotna jest również metoda kapsułkowania probiotyku, aby nie został on “zniszczony” w żołądku i dwunastnicy. Dokonując wyboru produktu warto zwrócić uwagę czy zawiera on prebiotyk, który ułatwia nam namnażanie dostarczonych bakterii. Zdecydowanie lepszym dodatkiem jest tutaj fibregum zamiast inuliny, która u wielu osób wywołuje wzdęcia czy powstawanie gazów.

Gdy męczą biegunki na wyjeździe
Wiele osób cierpi na biegunki w podróży ze względu na zmianę wody, pożywienia. Na biegunki w trakcie podróży najodpowiedniejszy jest szczep Saccharomyces Boulardii, Bifidobacterium bifidum.

Probiotyk Saccharomyces Boulardii


znajdziesz tutaj

Probiotyk  Bifidobacterium bifidum
znajdziesz tutaj

 

Podczas terapii antybiotykiem
W trakcie antybiotykoterapii bezwzględnie powinniśmy zażywać probiotyk. Antybiotyki nierzadko prowadzą do infekcji grzybiczych, które szybko się rozwijają niestety trudniej i zdecydowanie dłużej jest je wyleczyć. Podczas antybiotykoterapii polecane są szczepy Saccharomyces boulardii oraz RHAMNOSUS GG, które zapobiegają występowaniu biegunek i rozwoju bakterii wpływających na rozwój infekcji grzybiczych.

Probiotyk RHAMNOSUS GG
znajdziesz tutaj


Gdy laktoza buntuje się z trawieniem
Gdy mamy problem z tolerancją laktozy wtedy odpowiednie będą dla nas szczepy z gatunku Lactobacillus acidophilus i bulgaricus jak również z gatunku bifidobacterium .
Są one pomocne w wytwarzaniu enzymu laktaza, który trawi laktozę zawartą w pożywieniu.

IBS - krótka nazwa na obszerną dolegliwość
Zespół jelita wrażliwego określany jako IBS wymaga również szczególnego podejścia. Ponieważ w przebiegu tego schorzenia u wielu osób występują albo biegunki albo zaparcia albo naprzemiennie. Zatem probiotyk powinien zawierać szczepy Bifidobacterium longum W11, Lactobacillus plantarum LP01, Bifidobacterium breve BR03, Lactobacillus acidophilus LA02 oraz prebiotyk. Kierując się wyborem probiotyku możemy wybrać preparat złożony konkretnie do tej dolegliwości.

Probiotyk IBS
znajdziesz tutaj

Stan zapalny i inne sprawy
Odpowiednia mikrobiota również ma istotne znaczenie w zwalczaniu stanów zapalnych, ale ma także niemały wpływ na wchłanianie witamin i minerałów. Bakterie z gatunku Lactobacillus casei wpływają na obniżenie poziomu białek C-reaktywnych (hs-CRP), co przekłada się na zmniejszenie obrzęku stawów oraz bólu.

Gdy kilogramy nie chcą ubywać
W trakcie badań nad mikrobiotą naukowcy wykryli, że osoby z otyłością czy nadwagą mają niedobory bakterii probiotycznych. W wielu badaniach naukowych wykazano, że bakterie szczepu L. rhamnosus (LGG) wspomagają utratę wagi zmniejszając tkankę tłuszczową i stężenie krążącej leptyny. :-) bakterie probiotyczne nie “zjadają kalorii” , ale są odpowiedzialne m. in. za wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia, wytwarzania witamin ich syntezy jak również odpowiedniego metabolitu.
Helicobacter pylori i inne zakażenia układu trawiennego
Istotną rolę w funkcjonowaniu naszego układu pokarmowego oraz podatności na zakażenia ma również nasza mikrobiota. Bakterie probiotyczne z gatunku Saccharomyces boulardii w przebiegu takich zakażeń zwiększają skuteczność stosowanej terapii.
Gdy skóra jest problematyczna
Coraz więcej osób cierpi na atopowe zapalenie skóry AZS. Bakterie z gatunku Lactobacillus rhamnosus GG zmniejszają stan zapalny skóry.
Alergia a probiotyki. Słów kilka o problemie
Najprościej mówiąc nietolerancja histaminy spowodowana jest jej zbyt wysokim poziomem w organizmie. W normalnych warunkach występuje ona w niewielkich ilościach i jest rozkładana przez enzym – oksydazę diaminową (DAO). Problem zaczyna się w momencie jego niedoboru. Wtedy wszystko co powoduje podwyższenie poziomu histaminy będzie przynosiło przykre konsekwencje w postaci objawów podobnych do alergii.
Histamina konta lactobacillus
Oprócz przyswajania histaminy z pożywienia wpływ na jej wzrost mogą mieć również bakterie jelitowe – takie jak Lactobacillus casei i Lactobacillus bulgaricus. W związku z tym powinniśmy unikać ich spożywania. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są właśnie bifidobakterie Infantis i longum, które mają zdolność rozkładania histaminy.

Ochrona miejsc intymnych
Niewłaściwa flora bakteryjna ma również ogromne znaczenie dla miejsc intymnych. Niedobór bakterii probiotycznych zwiększa podatność na zakażenia bakteryjne i grzybicze miejsc intymnych. Dlatego kobiety w trosce o układ rozrodczy różnorodność bakterii probiotycznych. Najprościej jest wybrać złożony preparat probiotyczny dedykowany kobietom, który dostarcza pełne spektrum bakterii w profilaktyce infekcji intymnych.

Probiotyk Intima 
znajdziesz tutaj

 Na wycieńczenie

Osoby wycieńczone w szczególności osoby po terapiach onkologicznych u której stosowane są leki cytostatyczne czy radioterapia mają zaburzoną mikrobiotę. Często dochodzi do dysbiozy jelit, w tym przypadku nawodnienie organizmu, stężenie jonów,ciśnienie osmotyczne oraz pH są nieprawidłowe. Co w konsekwencji prowadzi do namnażania niewłaściwych bakterii i zwiększenia stanu zapalnego. Probiotyki wprowadzamy stopniowo. 

Probiotyk Forte 

znajdziesz tutaj

 Nie rodzinnie

Nie ma uniwersalnego probiotyku dla całej rodziny. Mikrobiota jelitowa dzieci różni się od osób dorosłych zatem dzieciom nie podajemy tych samych probiotyków które zażywamy. Probiotyki dla dzieci mają szczepy bakterii dostosowane do ich mikrobioty.

Probiotyk dla dzieci Lactovitalis Kids

znajdziesz tutaj