ryz trujeRyż Truje - Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski

大米中毒

Ryż Truje!

Od wielu lat wbija nam się do głowy, że ryż jest zdrowy.
Niestety - nie jest to już tak do końca.
P
okaże ci dlaczego.

Po pierwsze, ryż uprawiany na skalę przemysłową to nie jest ten ryż, który widzimy na polach azjatyckich, rosnący na czystych terenach zbierany drobnymi rączkami drobniutkiej azjatki w non la na głowie i uprawiany tą samą metodą od tysięcy lat.

Niestety większość terenów azjatyckich, jest skażonych.

W 2006 roku ministerstwo ochrony środowiska podało, że ponad 10 proc. pól uprawnych było zanieczyszczonych, a około 12 mln ton ziarna rocznie ulega skażeniu metalami ciężkimi. Od tego czasu nie udostępniono żadnych informacji na ten temat. Niestety raporty dotyczące skali skażenia są utajnione, bo ich upublicznienie wywołałoby panikę. Źródło wp.pl.

Mamy rok 2017 więc skala skażenia tylko rośnie.


Jak widać z powyższego  wiele hodowli znajduje się na terenach silnie zanieczyszczonych i ziarna ryżu wchłaniają  toksyny.

Nikt o tym fakcie oficjalnie nas nie poinformuje, co istotne wkłada się nam do głowy, że najlepiej spożywać ryż brązowy, bo zdrowszy i słusznie, tyle, że jest tu pewien paradoks, dlaczego? Bowiem najbardziej niebezpieczne jest spożywanie ryżu brązowego, masowego pochodzenia, gdyż na łuskach ziarna kumuluje się najwięcej toksyn. Więc w tym wypadku jadanie oczyszczonego ziarna ryżu wydaje się być wersją “zdrowszą”.

Po drugie

Większośc kupuje ten w woreczkach. Komu się chce mieszać w garnku i pilnować ryżu? Wrzucamy worek z ryżem hyc do garnka, nastawiamy zegar i możemy oddać się innym czynnościom.


Czas minął wyciągamy worek i wysypujemy ryż, jeszcze kilka dodatków i obiadek gotowy. I to jaaaki!
Szybki zdrowy obiad. Bzdura!!!

Odpowiadam dlaczego

Pod wpływem wysokiej temperatury, bisfenol zawarty w opakowaniu, zaczyna przenikać do żywności, a tym samym do naszego organizmu.


Ryż truje!
BPA - Bisfenol A - jeszcze bardziej Truje.
Ryżu możesz nie jeść.
Przed BPA nie uciekniesz!

Poznajmy wroga- truciciela

Bisfenol A - Jest to związek chemiczny stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, poliwęglanów i żywic epoksydowych. Znany jest pod skrótem BPA.

Maksymalna bezpieczna dawka w Unii Europejskiej wynosi 0,05 mg na kilogram masy ciała. Wszyscy tą dawkę przekraczamy!!!

Pomyślisz, że… spoko będę uważał. No to się przekonasz, że się nie da.

Jakie szkody czyni BPA. Lista przestępstw poniżej

• rozregulowanie gospodarki hormonalnej

• cukrzyca typu II

• rak prostaty

• uszkodzenia DNA

• zwiększone ryzyko zachorowalności na raka i raka piersi

• może wywoływać problemy z erekcją

• przyczynia się do otyłości

• rak prostaty

• uszkodzenia DNA

• problemy emocjonalne

• depresje

i wiele innych.


Bestia ukrywa się pod postacią:

woreczków - gotujemy w nich ryż, kasze - jak wyżej wspominałam

woreczki do pieczenia - podczas pieczenia temp. jest wyższa, tak więc analogicznie jest to bardziej trujące rozwiązanie.

butelki z wodą - nie wystawiajcie butelek na działanie promieni słonecznych
HIT - mamy robią dzieciom napoje do szkoły przy użyciu ciepłej  wody i do tego jakiś soczek (zawiera kwas).

NIE KUPUJCIE POWGNIATANYCH BUTELEK Z WODĄ uszkodzenie takie powoduje szybsze uwalnianie się bisefenolu.

puszki do napojów - to dopiero bisefonolowy raj. Totalna egzotyka. Puszki pokryte są od wewnątrz żywicą epoksydową zawierającą bisfenol. Ma ona chronić napój przed bezpośrednim kontaktem z metalem. Napoje typu Cola mają bardzo kwaśny odczyn (pH 2-3) przez co uwalnianie BPA jest znacznie wyższe.

Jakby było mało to  każdy napój “cola” zawiera kwas ortofosforowy i dwutlenek węgla i toksyczność ogromnie wzrasta.

Odradzam również spożywanie napojów piwopodobnych z puszki.

Czemu piwopodobnych... hmmm. Powodów jest kilka. Szerzej kiedy indziej, ale czy dobry alkohol sprzedaje się w puszkach??? Fuj...

puszki z żywnością  - tutaj również skrywa się bestia

PARAGONY - wróg publiczny nr 1 - niestety styczność mamy z nimi na co dzień, kasjerzy 8 godzin dziennie. Dramat, bo substancje toksyczne wchłaniają się przez skórę, dlatego kobiety w ciąży nie powinny pracować przy kasie. W związku z tym, że toksyny utrzymują  się długo na skórze należy często myć ręce.

Sezon grill'owy rozpoczęty

NIE UŻYWAJCIE  TACEK, ani plastikowych naczyń. Podgrzewacie BPA i zjadacie go z kiełbasą, rybą etc. 

Oczyszczanie jedyna droga

Nie uchronimy się we współczesnym świecie od toksyn. Dlatego pozostaje nam regularne oczyszczanie się z toksyn.

Pamiętajmy ten proces należy rozpocząć stopniowo.  Dotyczy to zarówno oczyszczania za pomocą środków spożywczych jak i urządzeń.

Chlorella (wymiata metale ciężkie) chlorelli nie równa.

Uwaga większość dostępnych na rynku chlolerlli pochodzi z zanieczyszczonych terenów Azji. Zamiast usuwać metale ciężkie dostarczamy je ponownie. Wybierając należy zwrócić uwagę czy oznaczona jest jest źródłem pochodzenia i jakością.

Mamy do wyboru wersję w tabletkach lub sproszkowaną. Wersję sproszkowaną możecie dodawać do smoothie, koktajli, napojów. Z czystym sumieniem polecam:

Holistic Chlorella zawiera chlorelle Yaeyama Premium Quality, która jest jedna z najczystszych na świecie i została zatwierdzona przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia. Uprawiana jest w stawach na wyspie, 2000 km na południe od Japonii. Następnie zostaje wysuszona i łagodnie rozbita, dzięki czemu zachowuje wszystkie składniki odżywcze.

Co ważne każda dostawa jest sprawdzana pod kątem zawartości toksyn i substancji radioaktywnych - łagodne rozbicie ścian komórkowych ułatwia przeprowadzenie badań. Analizy te są weryfikowane przez Szwedzką Narodową Agencję Żywności (Sweden's National Food Agency - NFA), zanim produkt zostanie importowany do Szwecji, jeśli toksyny lub substancje radioaktywne zostaną wykryte to produkt nie będzie  mógł wjechać do Szwecji.

Nogi do miski włóż

Oczywiście same włożenie nóg do miski nie oczyści nas z toksyn. Do tego potrzebujemy urządzenia, z którego korzystać może cała rodzina, znajomi, przyjaciele, za wyjątkiem osób z wszczepionym rozrusznikiem serca i kobiet w ciąży.

Syk 2

Służy do głębokiego oczyszczania organizmu z metali ciężkich, toksyn, fosforanów, innych zanieczyszczeń i przywrócenia mu optymalnej równowagi energetycznej.

SYK-2 jest jednym z najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie i technologicznie aparatów. Można wykonywać na nim trzy różnego rodzaju zabiegi:

Na początku “zanieczyszczony” użytkownik może lekko się przerazić, że aż takie błoto z niego wychodzi, jednak przy regularnym stosowaniu woda jest coraz jaśniejsza - widać gołym okiem mniejszą ilość substancji toksycznych w organizmie.

Drodzy palacze (e-palacze także)! Woda po zabiegu oczyszczania śmierdzi papierosami, To kolejny dowód, że toksyny nas opuszczają również te śmierdzące.

Z własnego doświadczenia z Syk2

Po pierwszym zabiegu, efekt u mnie był taki, że odczuwałam zimno. Dlaczego?

To reakcja organizmu na opuszczające ciało toksyny. U niektórych osób zachodzą reakcje grypopodobne. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia organizmu.

Przeczytaj proszę więcej tutaj na temat jonowego oczyszczania organizmu. Warto.


Życzę wszystkim BPA free!
Karolina Kamińska