enzymy smokBajwczka o smoku, któremu enzymów brakowało  - Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski

Bajka o smoku    
Opowiem ci bajeczkę, jak połknął smok owieczkę.
Takie to łakomstwo go dopadło, że niestrawnością się to objawiło. Męki i bóle go dopadły, odbijania, wzdęcie straszne.
Leżał w jamie obolały aż się okoliczny las trząsł cały.

No i kto mi teraz pomoże skoro wszyscy się mnie boją?
Przecież ja taki zły nie jestem, lubię dobrze zjeść a, że to jest zwierzyna czy to moja wina i że owieczka tłusta i smaczna była. To mego bólu brzucha jest przyczyna? Zamiast ogniem bucham smrodem. Ociężały jestem cały, pali w gębie i w przełyku, mdli mnie strasznie. Co ja zrobię, co ja pocznę? Może owca struta była i w tym problemów brzucha tkwi przyczyna?

Takie to z jaskini lamentowania usłyszał z daleka idący szaman, a że do odważnych należał, zajrzeć do niej nie omieszkał.

Smok to ze zdziwienia mocy wystrzelił jak z procy.
- Jak to? Kto tu przyszedł i się nie bał?

Szaman jednak choć postury malutkiej wielką mądrość okazywał, nikogo zaś nie zbywał, zawsze był pomocny, wielu leczył z chorób różnych i dolegliwości.

- Smrodny smoku już nie marudź. Owca struta nie była, ale nawet na twój brzuch za duża i ciężkostrawna. Zaraz kompleks enzymów ci podam, byś to łatwiej strawił pokarm. One nie tylko owcę trawić pomogą. By wspomóc mlecznych produktów trawienie, ci co z nimi problem mają, te enzymy używają bo w swym składzie laktazę mają. Więc gdy skusi kogoś mleczna kawa i potem go dopada ból brzucha i gazów namnażanie, to enzymy rozkładając laktozę mu pomogą i wszystko pójdzie swoją zdrową drogą.

W swym składzie kapsułki również enzymy trzustkowe mają, które trzustkę wspomagają, lipazę co w trawieniu tłuszczu pomaga, lipazę i proteazy, które skrobię i białka rozkładają.

Te enzymy są też dla tych co to mięsa nie jadają bo z roślin pochodzą, więc weganom nie szkodzą, gdy zbyt dużą ilość strączków pochłoną i gdy wzdęcia ich to męczą. Jest tutaj również probiotyk co o twą florę jelitach zadba, dla dobrego trawienia i wypróżnienia i wzmocni odporność, która spada, gdy organizm z trawieniem pokarmów się zmaga.

Enzymy trawienne + probiotyk
znajdziesz tutaj

Smok szamanowi nie bardzo dowierzał, ale w pobliskim zamku piękna smocza panienka ze śmietankową kawą na niego czekała, więc by sensacji żołądkowych i blamażu przy stole nie było, dzielnie połknął szamańskie z enzymami kapsułki i...
wszystko się na dobre obróciło.