do swinki

Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski

Za zieloną krainą, między jeziorami była farma, na tej farmie żyła świnka, nie grubinka, nie chudzinka, taka sobie różowiutka, z zakręconym ogonkiem co chrumkała radośnie.

Na farmie żyły też inne zwierzęta, krówka co była łaciata, koza co kiedyś spadła z woza i kurki co lubiły skakać z górki.

Świnka to była wysportowana. Biegała, ciężary dźwigała i na siłowni trenowała. Umięśnioną to świnką być pragnęła, lecz po treningu świnka mało miała siły i mięśnie też nie były takie, jakie się jej marzyły.

Świnka jeszcze jeden problem miała na zespół jelita wrażliwego cierpiała,
objawy się nasilały gdy świnkę nerwy dopadały, a to przed zawodami, w których udział brała, a gdy to z kozą się posprzeczała. A gdy świnka o tym problemie bardziej myślała, tym częściej toaletę odwiedzała.

Czasami również z zaparciami problem miała. Na ból brzucha często narzekała i skóra ją swędziała, aż plamy dostawała.

Wszelkie metody zastosowała - myślała, że coś nieświeżego zjadała, albo uczulenie na jakieś pokarmy miała.

W końcu gąsior co leczyć umiał, nie mógł znieść, świnki udręki i rzekł do świnki
- to się da wyleczyć. Dietę trzeba zastosować i środek fantastyczny podać.
L-glutamina uwolni cię od udręki biegunki, bulgotów w jelitach i zaparć, a jeszcze ona to spowoduje, że twa wydolność fizyczna wzrośnie i mięśnie twoje szybciej się zregenerują.

Gdy ćwiczysz intensywnie to poziom glutaminy się w organizmie obniża - więc wymaga uzupełniania, jeżeli twoja forma ma nie spadać. Taką ona ma właściwość, że mięśnie nawadnia. 

By zakwasy cię nie męczyły i chcesz mieć więcej siły, tłuszcz szybciej spalać, a twe mięśnie wzrastać mają, zażywać musisz, L-glutaminę. Jeszcze ma takie działanie, ze stres cię nie dopadnie przez przetrenowanie.

Wpływa ona kojąco jeszcze na nieszczelne jelita, bowiem głównie w nich leży problem drażliwego jelita. Więc badania również przeprowadzić trzeba, bo bez nich niekompletna będzie terapia, szczególnie jeżeli z nieszczelnym jelitem się zmagasz, lub inne to problemy twój układ pokarmowy trapią.

Na razie rada ma jest taka zrezygnuj z jedzenia glutenu, ogólnie zbóż i nabiału. Może na gluten i laktozę masz uczulenie i one to wywołują jelit rozdrażnienie. W związku z tym trzeba je naprawić by te składniki mogły się strawić. Wyjątek stanowią produkty z mleka koziego - twaróg, jogurt i serwatka.

Zjadaj mięso, ryby, warzywa i owoce. Szczególnie awokado, warzywa gotowane i owoce dojrzałe.
Zadbaj również o dobre tłuszcze.

Świnka rady gąsiora wysłuchała, dietę należytą zastosowała, badania wykonała, okazało się, że jelita nieszczelne miała i z tego powodu cierpiała.

L-glutaminę zastosowała i oprócz szczelności jelita, lepszą odporność, wydolność i pamięć miała.
Ćwiczyła bez obaw o mięśnie swoje i forma jej wzrosła jak nigdy dotąd.
Skóra jej była różowiutka, bez plamek i swędzenia.

Gdy jelita chorują to zmiany skóry wywołują - swędzenie i pieczenie.

Niektórzy to mają nawet chore stawy, tarczycę, inne choroby i stany zapalne. bo takie są konsekwencje nieszczelności jelit.

Więc gdy to często z biegunką, zaparciem i bólami brzuszka się zmagasz, biegnij do medyka co skierowanie na badania ci wyda.

A L-glutaminę możesz stosować, nawet gdy jelit cieknących nie masz. Szczególnie jeżeli sporty uprawiasz i z treningami siłowymi się zmagasz.

Doskonałą L-Glutaminę
w skutecznej dawce
znajdziesz tutaj

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje


Tak jak w każdej bajce o działaniu reklamowanych w Tv i mediach specyfików musi obowiązkowo:
skonsultuj się z lekarzem, lub ...
Tak i ja tutaj - niepotrzebnie wysyłam Świnkę na badanie przeciekających jelit.

Sam zrób od proste badanie.
Do przeprowadzenia testu potrzebny jest własnoręcznie zrobiony, sok z czerwonego buraka.
Nie soczek ze sklepu.

W celu przeprowadzenia testu wypij minimum 50 ml (5 łyżek) świeżego soku z czerwonego buraka nie prędzej niż dwie, trzy godziny po posiłku, i po czterech godzinach sprawdź kolor moczu.

Wynik pozytywny testu, tj. mocz zabarwiony na czerwono, świadczy o istnieniu tysięcy nadżerek rozszczelniających błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Potocznie taki stan rzeczy nazywa się nieszczelnością jelit, co odpowiada rzeczywistości i daje wyobrażenie o tym, co jeszcze, prócz barwnika z buraków, przedostaje się tą drogą do naszego organizmu i oczywiście zatruwa go.

Co z tym zrobić?

Jak zwykle w naturalnej medycynie trzeba powoli i po kolei.

Zanim weźmiesz się za łatanie jelit - wygoń robale.

Ty będzisz łatał "dziury", a pasożyty będą robić nowe i tak w kółko.

Jeżeli nie wiesz co i jak - Zpisz się na mój krótki bezpłatny kurs Jestem Zdrowy


L-glutamina na poważnie.

L glutamina
Glutamina - kwas (2S)-2,5-diamino-5-oksopentanowy jest jednym z 20 podstawowych aminokwasów kodowanych przez geny, wchodzącym w skład wielu białek roślinnych i zwierzęcych. Jak wiele innych aminokwasów glutamina jest niezbędna organizmom żywym jako składnik białek.

Glutamina odgrywa też kluczową rolę w metabolizmie azotu. Toksyczny amoniak powstający w przemianach aminokwasów w różnych tkankach jest asymilowany przez jego reakcję z kwasem glutaminowym, prowadzącym do powstania glutaminy.

Glutamina stanowi rodzaj magazynu amoniaku, który jest "odzyskiwany" poprzez przekształcenie tego aminokwasu z powrotem do kwasu. Proces ten jest częścią biochemicznych cykli syntetycznych wielu związków azotowych, odbywających się w organizmach żywych. M.in. glutamina uczestniczy w syntezie puryn, pirymidyn oraz wielu aminokwasów.

Ze względu na to, że glutamina jest syntezowana w organizmach żywych z kwasu glutaminowego nie jest ona aminokwasem egzogennym i nie musi być obecna w pożywieniu.

To nie zawsze prawda!!!
Inne poważne źródła podają: 
"L-glutamina należy do aminokwasów względnie egzogennych - Warunkowo Niezbędne. Oznacza to, że może być produkowana wewnątrz organizmu, ale w wyniku niektórych stanów fizjologicznych zapotrzebowanie na nią znacznie wzrasta i konieczna jest jej podaż z zewnątrz,  ponieważ organizm wykorzystuje ją w dużych ilościach."

Osoby z chorobami układu immunologicznego (np. AIDS), mają zwiększone zapotrzebowanie na glutaminę i dlatego spadek stężenia tego aminokwasu w organizmie może być pierwszym symptomem tego rodzaju chorób.

L-glutamina stanowi ponad 60% wszystkich aminokwasów budujących mięśnie człowieka. Jednym z największych jego rezerwuarów są mięśnie szkieletowe. W niekorzystnych warunkach dla organizmu (stres, choroba, wysiłek fizyczny) gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na L-glutaminę, co zmniejsza jej zapas.

Organizm produkuje pewne ilości tego aminokwasu, lecz w warunkach dużego deficytu zaczyna pozyskiwać L-glutaminę m.in. z mięśni szkieletowych w wyniku reakcji katabolicznych.

L-glutamina stanowi główne paliwo dla komórek układu immunologicznego, a także jest składnikiem antyoksydantu – glutationu.
Tyle mniej więcej Wikipedia na temat L-Glutaminy.

Po przeszukaniu wielu innych informacji o L-Glutaminie pozwolę sobie na rozszerzenie tematu - L-Glutamina.

L-Glutamina najczęściej jest stosowana w celu obniżenia wagi ciała, pomocy w spalaniu tłuszczu i przy budowie tkanki mięśniowej. Jednak są badania, które wskazują na znacznie szersze mozliwości zastosowania L-glutaminy.

L-glutamina jest szczególnie pomocna w leczeniu Nieszczelnego Jelita i przy poprawie ogólnego stanu zdrowia.

L-glutamina pomaga w leczeniu wrzodów żołądka i nieszczelnego jelita.
Zapobiega powstawaniu nowych uszkodzeń.
L-glutamina jest ważnym neuroprzekaźnikiem, który wspiera pracę mózgu,
zwiększa koncentracje i polepsza pamięć.
L-glutamina wspomaga wzrost i zmniejsza zanik mięśni.
Przy ćwiczeniach wytrzymałościowych L-glutamina poprawia wydolność.
Poprawia przemianę materii i oczyszczanie organizmu.
L-glutamina zmniejsza apetyt na cukier i alkohol.
L-glutamina pomaga przy terapiach antyrakowych.
Poprawia stan osób z cukrzycą i normalizuje poziom cukru we krwi.

Więcej na temat L-glutaminy znajdziesz w artykule Pawła Lisieckiego
L-glutamina - Wpływ na nieszczelne jelito i ogólny stan organizmu.


Doskonałą L-Glutaminę
w skutecznej dawce
znajdziesz tutaj