bezsennosc Bazsenność - Grafika komputerowa - Mariusz Kowalski


Moon księżycowa wróżka
Bajka dla tych co spać nie mogą bo myśli w głowie gonią.

W pięknej krainie Baskonią zwaną,
co z przemysłu rozwoju słynie, gdzie słońca i deszczu nie brakuje, żył lud pracowity, którym król rządził. Królestwo w przemyśle i handlu się rozwijało maszyny i energię produkowało do innych krajów produkty eksportowało. Kraj też ze swej smakowitej kuchni był znany, więc liczne to ludy tam przybywały na smakowanie i z kąpieli w zatoce korzystanie. I wszystko pięknie by się układało, gdyby nie jeden szkopuł trapił.

Królestwem rządził znany na świecie Król Lorik bezsennym zwany.
Król ciągle myślał dniami i nocami jak krajem rządzić. Ciągle też o czymś zapominał. Nocami wiercił się ciągle w swym łożu, więc wstawał rano bez humoru.

Insomnia już coraz częściej go dopadła czyniąc go władcą kapryśnym i nudnym, ciągle miał fochy i złe humory, nawet radości z żeglowania już nie miał, choć zawsze to lubił i się przy tym odprężał. Budził to swych służących, wymyślał to im obowiązków masę zapominając, że wcześniej już je zrobili za jego rozkazem.

Rządzenie krajem tak go stresowało, że zmęczony ciągle na swych poddanych wykrzykiwał dekrety gdy tylko coróż to nowe ustanawiał treść poprzednich umieć na pamięć kazał, a potem i tak ich nie uznawał, lub zapominał, co poddanym nakazał. Nigdy też wiadomym nie było jaki to humor miał będzie. nie mógł też skupić uwagi na czytaniu i innych słuchaniu, gdy listy od władców innych otrzymywał nie czytał. A gdy to z wizytą doń przybywali by omawiać sprawy ważne dla obu krain zapominał ich imion i mało uprzejmy dla nich bywał.

Od konsekwencji asomi zaczęły go drażnić także zapachy i kolory, więc zakazał to wszystkim damom pachnideł wszelakich używać, a zamiast sukien barwnych szare przyodziewać. Nawet to dania wytworne, które z apetytem zjadał, nie smakowały mu wcale, więc rzucał talerzem w sługę, lub na tacę.

W końcu to damy dwory dość miały króla. Oburzone to powtarzały dzień cały: jaki to z niego przyszły mąż będzie jeśli taki upierdliwy będzie, jakże to dama ma być szara, to na co nam takie były kolorowe szaty, nie możemy być jednakowe, każda chce bowiem piękniejsza być od drugiej.

Zwołały więc na na dwór królewski wróżbitkę z dalekiego kraju. Zwano ją Fairy Moon co wróżka księżycowa znaczy. Miała ona króla tak zaczarować by zaczął spać mocno, budził się radosny i zrelaksowany. Nawet gdyby to panny jej nie zwołały, sama by wkrótce do kraju przybyła bo tak sobie wywróżyła.

Wróżka ze sobą przywiozła specyfik co działa cuda. Sen błogi i spokój przywraca, lecz naturalnie bez żadnej chemii. Jest aminokwasem co się znajduje w zielonej herbacie. Takie ma działanie, że modeluje pewnych neuroprzekaźników w naszym ciele aktywowanie.

Bowiem takie L-teaniny jest działanie, że gammy i dopaminy, oraz glicyny zwiększa stężenie, więc wpływa na odprężenie. W swym to działaniu L-teanina ma również takie, że działa na pamięci i koncentracji poprawę.

L-teanina wpływa na relaks i usypianie, lecz nie otępia, a odpręża.
Wpływa korzystnie na serca działanie poprzez częstotliwości skurczu serca regulowanie co powoduje uspokajanie.

Lecz owy specyfik nie otumania, lecz na stres uodparnia, pomaga w sportów uprawianiu, a nawet w masy ciała redukowaniu.

L-teaninę
znajdziesz tutaj

Baza wiedzy - Komentarze - Ciekawe informacje

 teanina

Teanina – organiczny związek chemiczny z grupy α-aminokwasów niebiałkowych, pochodna glutaminy, zawierająca podstawnik etylowy przy atomie azotu w łańcuchu bocznym. Występuje naturalnie jako enancjomer o konfiguracji L w liściach herbaty zielonej (kamelii).

Teanina łatwo pokonuje barierę krew-mózg i jest związkiem psychoaktywnym. Ma działanie uspokajające, zmniejszające stres i niepokój, stabilizujące nastrój. Zwiększa intensywność fal alfa w mózgu, co poprawia wydajność pracy i skuteczność nauki.

 Źródło Wikipedia.org 

Ważna
Uwaga w Wikipedii!

Nie mylić z: taniną, lub teiną!